Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Zaśpiewali piosenki z :"Piwnicy pod Baranami"

Strona główna » Aktualności » Zaśpiewali piosenki z :"Piwnicy pod Baranami"

29 listopada 2013 roku w Zespole Szkół im. Józefa Bema odbył się kolejny koncert młodych zawierciańskich artystów, zorganizowany i prowadzony przez Leopolda Stawarza. Tym razem okazją do muzykowania stały się Andrzejki. Tematem przewodnim spotkania były piosenki z Piwnicy pod Baranami.
 

Młodzi wokaliści stworzyli czarowną i bardzo nastrojową, refleksyjną atmosferę. Solo i z towarzyszeniem chóru zaprezentowali się: Agnieszka Łazarowicz, Marcelina Miśta, Ewelina Bednarz, Aleksandra Kuźniak, Karolina Kocela oraz połączone zespoły, których składy tworzą: Karolina Kocela i Żaneta Makieła („Beemki”) oraz Michał Stefaniak, Andżelika Brzozowska, Ewelina Duda, Joanna Makieła, Dominika Kaczmarska, Dominika Skowronek, Izabela Wojtaszczyk („ŁooMOT”). Zespoły, działające przy Młodzieżowym Ośrodku Twórczości w Zawierciu, przygotowywała Barbara Czajkowska, a z solistami przed koncertem pracował Leopold Stawarz. Akompaniowali tego wieczoru: Barbara Czajkowska, Michał RusLeopold Stawarz.

Po koncercie zapytaliśmy jedną z wokalistek o wrażenia. Trudno jest mi ocenić swój występ – powiedziała nam Ewelina Bednarz – to należy do publiczności, a nie do mnie. Ale mimo wszystko dobrze mi się śpiewało i mam nadzieję, że również widzowie odebrali mnie pozytywnie. Podobał mi się temat i atmosfera, którą stworzyliśmy z reszta solistów swoimi utworami - ja śpiewałam „Tango DNA”. Czekam na kolejne występy.
 

Czas spędzony na próbach, gdzie królowały ćwiczenia i wprawki wokalne, zaowocował kolejnym pięknym występem. Agnieszka Łazarowicz, zapytana o sens poświęcania czasu na próby i ćwiczenia, wyjaśniła nam muzyczny fenomen tej rozśpiewanej grupy - „Ja nie poświęcam czasu na próby. Ja poświęcam czas dla śpiewu i muzyki, czyli tego, co kocham najbardziej - swojej pasji. I ma to jak najbardziej sens, bo mogę w pełni się rozwijać, uczyć, a potem spełniać się w tym podczas występów i prezentować widzom, to czego się nauczyłam, mając nadzieję na pozytywny odzew”.
Młodzież oklaskiwana była przez lokalnych melomanów i, rzec można, także fanów ich śpiewu, który uczestniczą w większości spotkań z muzyką, proponowanych przez tę grupę pasjonatów. Z niecierpliwością wyglądamy zaproszenia na kolejny koncert.  

 

czytano: 2093 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2013-12-05 15:09:35

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna