Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Podpisano umowę na budowę Parku Przemysłowo - Technologicznego

Strona główna » Aktualności » Podpisano umowę na budowę Parku Przemysłowo - Technologicznego

19 grudnia w gmachu Urzędu Miejskiego w Zawierciu podpisano umowę na budowę oraz wyposażenie Zawierciańskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego, który powstanie w Strefie Aktywności Gospodarczej – obszar „A”.

Umowę podpisał prezydent Ryszard Mach oraz przedstawiciele konsorcjum firm: PPHU BUDOMIX oraz URBUT Sp. z o.o. Poprzetargowa wartość zadania wynosi dokładnie 6 998 247,11 zł, a przedsięwzięcie w 40 % współfinansowane jest z środków unijnych. Budowa Parku – zgodnie z podpisaną umową – ma zakończyć się jesienią 2014 roku.

ZPPT działał będzie w trzech obszarach: miejskiej architektury, zintegrowanego planowania przestrzeni miejskiej oraz ekonomiki budownictwa mieszkaniowego i przemysłowo-biurowego. Przedsiębiorcy działający w Parku uzyskają wsparcie naukowców Politechniki Częstochowskiej, pomoc doradczą ze strony Centrum Projektów Rewitalizacji S.A., natomiast miasto Zawiercie zapewni funkcjonującym w Parku firmom wsparcie w zakresie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń, koncesji, będzie promować funkcjonujące w ZPPT przedsiębiorstwa.

Sam Park Przemysłowo-Technologiczny będzie miejscem wyposażonym w pomieszczenia administracyjne i biurowe, sale szkoleniowe, hale magazynowo-produkcyjne oraz w nowoczesne laboratoria. Misją tej instytucji będzie zapewnienie jak najlepszych warunków do przepływu wiedzy między politechniką, a biznesem korzystającym z potencjału naukowego częstochowskiej uczelni.

- Zawierciański Park Przemysłowo Technologiczny będzie instytucją, która wzmocni wizerunek miasta w oczach inwestorów. Pokaże, że Zawiercie jest miastem, w którym wdraża się innowacyjne rozwiązania w życie, że jest miastem przygotowanym na przyjście nowych inwestorów – powiedział prezydent Ryszard Mach.

czytano: 3241 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2013-12-19 15:15:29

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Samochody do ...

  Gru 1, 2018

  Wynajem samochodów do ślubu z kierowcą, ...

 • Technik ...

  Mar 9, 2018

  Emtor Spółka z o.o. wyłączny ...

 • Kupię ...

  Lis 18, 2015

  Kupię Mercedesa 124 W124 w124 190 W201 Skup ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna