Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Wspomóż album i przejdź do historii

Strona główna » Aktualności » Wspomóż album i przejdź do historii

Centrum Inicjatyw Lokalnych zaprasza wszystkich zainteresowanych do współudziału w tworzeniu albumu historycznego pt. „Zawiercie na starej fotografii”.

– Publikacja z jednej strony będzie spełniała rolę kompendium wiedzy na temat historii Zawiercia, z drugiej – będzie stanowić niezwykły „portret” dawnej społeczności. Z racji, że to pierwsza tego typu publikacja w dziejach Zawiercia, każdy mieszkaniec lub sympatyk naszego miasta może dołożyć do jej powstania swoją „cegiełkę” - mówi Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Prace nad publikacją można wesprzeć, przekazując na ten cel 100 zł. W zamian za okazaną pomoc, imię i nazwisko darczyńcy zostanie zamieszczone na specjalnej stronie w albumie. Osoby, które przyczynią się powstania publikacji, otrzymają również egzemplarz albumu wraz z podziękowaniami od wydawcy.

Osoby zainteresowane wsparciem przedsięwzięcia proszone są o kontakt z Joanną Janik-Jaworską, tel. 533421953, email: janik@cil.org.pl, Centrum Inicjatyw Lokalnych, ul. Senatorska 14, 42-400 Zawiercie, w godz. 7.00 – 15.00.

 

czytano: 1734 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2013-12-28 12:44:09

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna