Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Sukces zawierciańskich wokalistów

Strona główna » Aktualności » Sukces zawierciańskich wokalistów

W dniu 17.12.13 r. w Siewierzu odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej, na którym nie mogło zabraknąć młodych talentów z Zawiercia. Wysoki poziom i silna konkurencja nie zraziła zawierciańskich wokalistów. Młodzi artyści dali z siebie wszystko, a ich wysiłki zaowocowały wysokimi notami.
 

W kategorii „gimnazja” II miejsce zdobyła Agata Foryś, wychowanka pani Barbary Czajkowskiej, która wykonała w języku ukraińskim utwór „Radio Hello” grupy Enej. W kategorii „szkoły średnie” również II miejsce wyśpiewał Kacper Maj, wykonując piosenkę „You raise me up” Josh'a Grobana, a bezapelacyjne Grand Prix za „Feeling good” przyznano Klaudii Bargieł. Zarówno Klaudia, jak i Kacper są uczniami pana Leopolda Stawarza.

Na sukces artystów złożył się nie tylko talent, ale także dobre przygotowanie oraz próby. Przewodniczącym jury był Bernard Sołtysik – znany muzyk i kompozytor urodzony w Siewierzu.
O konkurs i przygotowanie zapytaliśmy zdobywczynię Grand Prix – Klaudię Bargieł: „Poza przygotowaniem muzycznym, konsultowałam się z moim nauczycielem angielskiego, który pomógł mi z tekstem, szlifował ze mną moją wymowę. Moja piosenka nie była jednolita, ciągle coś się w niej działo, zmieniało. Ucieszyłam się z Grand Prix, to dla mnie duże wyróżnienie.”

 

czytano: 1471 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2013-12-28 12:53:53

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna