Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

JAN KIEPURA I MARTA EGGERTH - CZAR MIŁOŚCI

Strona główna » Aktualności » JAN KIEPURA I MARTA EGGERTH - CZAR MIŁOŚCI

 W niedzielę 9 marca Sala Bankietowa "Nova Riviera'' stała sie na kilka godzin salą koncertową. Na swojej estradzie gościła Jana Kiepurę i Martę Eggerth - wspaniałą historię ich miłości, muzyką i słowem opowiedzianą. O życiu i wspaniałej wokalnej karierze małżeństwa Kiepurów opowiadał publiczności młody dziennikarz i reżyser spektakli operowych z Nowego Sącza - Jakub Bulzak.
 

W koncercie wystąpili artyści związani z naszym miastem – Olimpia Karbownik, Barbara Kucera, Andrzej Kaim, Wieńczysław Sobczyk, a także gościnnie Katarzyna Plewniak i Andrzej Wiśniewski.
W specjalnej dedykacji dla pań publiczność zobaczyła Męski Zespół Wokalny, który wzbudził prawdziwe emocje...Wszystkim artystom towarzyszyła Orkiestra Kameralna ,,Feroce'' pod dyrekcją Leopolda Stawarza.
 Muzyka Pucciniego, Straussa, Lehara, Kalmana, Stolza - piękne arie i duety z repertuaru śpiewanego przez Kiepurów, okraszone multimedialnym pokazem fotografii, wypełniły dwie części  tego muzycznego spotkania. Widownia nuciła razem z wykonawcami znane i lubiane refreny. "Nova Riviera" stała sie miejscem muzycznej podróży do pięknego świata iluzji, gdzie bohaterowie opowiadanych melodyjnie historii czarują  nie tylko siebie nawzajem, ale przede wszystkim słuchaczy. Nie obyło się oczywiście bez bisów.
 

W opinii przybyłych melomanów "Nova Riviera ''znakomicie zdała egzamin jako sala koncertowa, można więc powiedzieć, że Zawierciu przybyła nowa scena do wykonawstwa muzyki salonowej i kameralnej.
  Koncert był okazją do zainaugurowania działalności  artystycznej Stowarzyszenia powstałego pod nazwą ''Towarzystwo Muzyczne Vartiensis", a będącego głównym organizatorem tego muzycznego wieczoru.  Był  także pierwszą z cyklu imprez muzycznych  prowadzących finalnie do artystycznych  obchodów stulecia Zawiercia , o czym na wstępie koncertu opowiedział witając gości prezes Stowarzyszenia - Paweł Chadaj. Stąd też większość artystów występujących na estradzie to właśnie Zawiercianie.
 

 Podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia Organizatorzy koncertu kierują do właściciela Sali Bankietowej ''Nova Riviera'' - Przedsiębiorstwa Handlowego ,,PowerMat'', Miejskiego Ośrodka Kultury ''Centrum'', Firmy Sengam. Dziękują także Karolinie Kindler- Skowronek, Piotrowi Niewiadomskiemu, a w szczególności Witoldowi Grimowi, który zawsze wspiera działalność artystyczną w naszym mieście.
 


 

czytano: 2056 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2014-03-18 10:08:40

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna