Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Dobra zabawa i Familiada w Życiu nam pomaga

Strona główna » Aktualności » Dobra zabawa i Familiada w Życiu nam pomaga

Spotkanie Osób Niepełnosprawnych „Integracyjna Familiada IN-FA 2015” pt: „Dobra zabawa i Familiada w Życiu nam pomaga”, już po raz 15 zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Zawierciu. W spotkaniach biorą udział osoby niepełnosprawne z województwa śląskiego,  ze  Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej.

-  Dla nas  te spotkania to możliwość podsumowania kilkuletnich doświadczeń i osiągnięć naszej pracy – powiedział rozpoczynając imprezę kierownik ŚDS w Zawierciu Marek Gwizdek - przypomnę tylko że naszą działalność rozpoczynaliśmy w wrześniu 1999 roku od 15 uczestników. Dziś mamy już 47 miejsc. Przez te 16 lat w zajęciach w SDS uczestniczyło 180 osób, usamodzielniono 35 osób a 10 naszych uczestników otrzymało mieszkania dostosowane do ich potrzeb i zdolności finansowych. Staraliśmy się przez te lata stworzyć tu miejsce bezpieczne i miejsce które, pozwoli naszym uczestnikom na rehabilitację i powrót do życia społecznego i zawodowego, gdzie będą też mogli realizować i rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. To miejsce przez te minione lata stało się dla naszych uczestników ich drugim domem a my ich wielką rodziną do której mamy pełne zaufanie i pewność że nam pomoże w chwili kryzysu.

Program tegorocznego spotkania był niezwykle bogaty i urozmaicony. Uczestnicy mogli zaprezentować  się w konkursie wokalno-muzycznym i plastycznym. Zabawę taneczną uatrakcyjnił finalista programu Must be the music - Wiesław Foryś z zespołem. Organizatorzy przewidzieli też dla wszystkich uczestników grilla, pizzę oraz lody. Z dużym zainteresowaniem spotkał się pokaz a zarazem szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy przeprowadzony przez WOPR w Zawierciu .Najlepsi w konkursach i szkoleniu otrzymali nagrody.

  Gośćmi imprezy byli m.in: prezydent Zawiercia – Witold Grim, jego zastępcy Marek Borowik i Łukasz Konarski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Grzegorz Kwiecień o ks. prałat – Kazimierz Bednarski oraz przedstawiciele Środowiskowych Domów Samopomocy z Żarek, Irządz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Lublińca, Soborzyce,  Domu Pomocy Społecznej i Dziennego Domu Pomocy Społecznej z Zawiercia ,oraz  Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Zawierciu.

Jak podkreślił Marek Gwizdek imprezy nie dałoby się przygotować gdyby nie darczyńcy - to właśnie im zawdzięczamy wszystko, ludziom którzy już od lat wspierają nas i potrafią  dzielić się z osobami niepełnosprawnymi – mówił dziękując sponsorom.

Wśród nich byli: Andrzej Leśniewski – właściciel hurtowni papierniczej „LEAN”, Barbara i Mirosław Pacia – właściciele hurtowni mięsa i wędlin „PALCE LIZAĆ”, Maria Kowalik – Prezes PSS „Społem” Zawiercie, Grzegorz Kukułka – właściciel firmy budowlanej „BUDOMIX”, Leszek Górski – właściciel hurtowni owocowo – warzywnej GLOSTER, Państwo Rozlach – właściciele piekarni ,  Wiesława i Janusz Drabek – właściciele firmy handlowej JAMNIK,  Anna Kozicka – właścicielka delikatesów przy ul. Szymańskiego, Jacek Jagielak – właściciel hurtowni owoców i warzyw,  Rafał Skała – właściciel piekarni „SKAŁA”,  Elżbieta Bieńkowska – właścicielka firmy „ELBIZ”, Edmund Zygmański – właściciel hurtowni lodów i mrożonek „IGLO”,  Leonard Nawrot – właściciel salonu optycznego,  Państwo Saczyńscy – właściciele firmy ogrodniczej , Anna i Stefan Rotarscy – właściciele firmy „ANRO”, Urszula Zagała – właścicielka hurtowni spożywczej „MIŚ”,Krzysztof Paliga – właściciel hurtowni spożywczej „DABEX”, Pizzeria „SOPRANO”,Pizzeria „PIZZA POINT”, Pizzeria „SECONDO” i Restauracja śródziemnomorska „RIVA”.

Wszyscy wymienieni otrzymali specjalne podziękowania z rąk Prezydenta Witolda Grima i Dyrektora MOPS Anny Kołodziejczyk.

 

pierwsza|poprzednia|2| z   2 następna strona

czytano: 2275 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2015-06-15 08:27:56

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna