Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

60 lat Przedszkola nr 8

Strona główna » Aktualności » 60 lat Przedszkola nr 8

W dniu 11 czerwca 2015r w Przedszkolu Nr 8 w Zawierciu odbyła się uroczystość 60 lecia istnienia tej placówki..W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych wiele zaś od tych, którzy są z nami” takimi słowami powitała wszystkich zebranych dyrektor przedszkola Krystyna Koczur.

 Program artystyczny rozpoczęła nauczycielka Iwona Dubik  recytując wiersz przez siebie napisany „60 lat minęło”.  Następnie dzieci odśpiewały hymn przedszkola o nazwie „Bajkoludki”  i w przepięknych strojach  ludowych i współczesnych zaprezentowały układy taneczne do znanych melodii i piosenek.  Również zaproszeni absolwenci mieli okazję do prezentacji swoich talentów muzycznych. Po prezentacji multimedialnej 60 letniego dorobku przedszkola i odśpiewaniu tradycyjnego 100 lat wokół smacznego tortu urodzinowego w kształcie budynku przedszkola zaproszeni goście złożyli na ręce pani dyrektor wiele ciepłych słów, gratulacje, upominki dla dzieci, podziękowania i życzenia dalszych sukcesów i osiągnięć w pracy z małymi dziećmi.

Jubileusz zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele biur poselskich Rzeczypospolitej Polskiej Pani Poseł Anny Nemś i Pana Posła Piotra van der Coghena, przedstawiciele Starostwa Powiatowego z Panem Starostą Krzysztofem Wroną, były senator a obecnie burmistrz miasta Czeladzi Pan Zbigniew Szaleniec,  przedstawiciele zaprzyjaźnionych  i współpracujących z przedszkolem instytucji i fundacji, sympatycy i sponsorzy , a także rodzice  naszych przedszkolaków, emerytowane dyrektorki, nauczycielki i pracownicy obsługi i administracji, które przez wiele lat wychowywały dzieci w naszym przedszkolu.

Goście obejrzeli obecnie funkcjonujące przedszkole, wystawę wielopokoleniowej galerii zdjęć, kroniki przedszkolne. Wpisali się do księgi pamiątkowej.

Po uroczystości cała społeczność przedszkolna dokonała  posadzenia  symbolicznego dębu w ogrodzie przedszkolnym oraz wkopana została „kapsuła czasu”  z pamiątkami dla potomnych.

Każdy uczestnik jubileuszowej uroczystości otrzymał  zdjęcie i pamiątkowy folder o przedszkolu. 

Uroczystość prowadziły nauczycielki przedszkola Elżbieta Opuchlik i Dorota Tomanek.

Listy gratulacyjne na ręce dyrektor Krystyny Koczur, przeslali Senator Zbigniew Meres oraz wicewojewoda Stanisław Dąbrowa.

czytano: 956 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2015-06-16 19:21:24

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna