Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Prezydent powołał Radę Gospodarczą

Strona główna » Aktualności » Prezydent powołał Radę Gospodarczą

Prezydent Zawiercia Witold Grim powołał czternastu członków Rady Gospodarczej.

W pierwszym posiedzeniu doradców uczestniczyła wiceminister gospodarki Anna Nemś, która przed obradami spotkała się z gospodarzem miasta, by porozmawiać o sprawach Zawiercia w kontekście swoich nowych obowiązków wynikających z pełnienia urzędu sekretarza stanu. 

W ciągu najbliższych tygodni minister Anna Nemś ponownie spotka się z członkami Rady Gospodarczej, by już w trakcie roboczego posiedzenia porozmawiać z zawierciańskimi przedsiębiorcami. 

W skład Rady Gospodarczej powołani zostali przedsiębiorcy, przedstawiciele środowisk gospodarczych oraz osoby znające problematykę gospodarczą naszego regionu: Sławomir Bajor, Stanisław Dominik, Maria Gajecka – Bożek, Jarosław Gronowski, Bogdan Janikowski, Janusz Koclęga, Jerzy Kozicz, Stefan Król, Jan Łapaj, Tomasz Pasierb, Stefan Rotarski, Wacław Sołtysik, Andrzej Szafruga oraz Bogusław Trepka. 

Doradcy gospodarczy zostali zaproszeni do opiniowania oraz przygotowania projektów uchwał oraz zarządzeń prezydenta związanych z tematyką gospodarczą. Jednym z pierwszych tematów obrad nowej Rady będą kwestię związane z dostosowaniem kierunków kształcenia ponadgimnazjalnego do potrzeb lokalnego rynku pracy. 

Kadencja Rady Gospodarczej potrwa do końca 2018 roku. Osoby zaproszone do pracy w Radzie wykonują swoją funkcję społecznie.

czytano: 1117 razy

autor: zawiercie.eu

data dodania: 2015-06-24 08:45:01

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Samochody do ...

  Gru 1, 2018

  Wynajem samochodów do ślubu z kierowcą, ...

 • Technik ...

  Mar 9, 2018

  Emtor Spółka z o.o. wyłączny ...

 • Kupię ...

  Lis 18, 2015

  Kupię Mercedesa 124 W124 w124 190 W201 Skup ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna