Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

„Nie ma litości nad biednymi”

Strona główna » Aktualności » „Nie ma litości nad biednymi”

Takim zdaniem jedna z mieszkanek Zawiercia skomentowała propozycje zmian w opłatach za przewóz środkami komunikacji miejskiej oraz stosowania ulg dla określonych grup mieszkańców, podczas posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Rady Miejskiej w dniu 26 czerwca,

Spornymi punktami zmian zaproponowanych przez Prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej – Joannę Brodzik Kot są brak bezpłatnych przejazdów dla seniorów między 70 a 75 rokiem życia i zawężenie grup osób niepełnosprawnych korzystających z takich przejazdów. W to miejsce Pani Prezes proponuje seniorom tzw. bilety seniorskie. Przykładowo bilet 30 dniowy kosztowałby 18 zł, a roczny120 zł.

Nie ma na to społecznego przyzwolenia. Świadczą o tym protesty środowisk seniorskich oraz petycje mieszkańców.  Jak stwierdziła jedna z pracownic magistratu zebrano ok. 270 podpisów.Kto je zbierał zainteresowało radnego Gębalę. Odpowiedział mu Prezydent Grim - „to była akcja Pana Peronia”. Ponadto Prezydent stwierdził, że im bliżej wyborów takich prospołecznych akcji będzie coraz więcej.Szkoda, że urzędnicy mijają się z prawdą, Bo tylko Klub Sympatyków Ziemi Zawierciańskiej zebrał ponad 700 podpisów. Nikt też nie wspomniał o wynikach konsultacji społecznych na ten temat, zresztą bardzo krótkich.

Prezes Brodzik Kot broniła swojego stanowiska. Dla niej najważniejszy jest wynik finansowy prowadzonego przez nią od listopada ubiegłego roku przedsiębiorstwa. Na zmianach CKM miałoby zyskać ok. 350 tysięcy złotych.

Radna Mićka zapoznała członków komisji z wnioskiem Komisji Samorządu i Ładu Publicznego obniżenia wieku uprawnionych do bezpłatnych przejazdów do 70 lat oraz wprowadzenie takich przejazdów dla wszystkich grup niepełnosprawnych bez względu na wiek i rodzaj schorzenia.

Po burzliwej dyskusji komisja przeszła do głosowania projektu uchwały w tej sprawie. Za wyrażeniem pozytywnej opinii głosowali radni Pacia Gębala i Golenia, przeciw radni Domagała, Myszkowski i Mićka. Tym samy Komisja Budżetu i Rozwoju nie wydała opinii w przedmiotowej sprawie.

czytano: 268 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2017-07-06 10:11:49

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • POZYCZKI ...

  Lut 18, 2018

  Oferujemy calkowicie pozabankowe pożyczki dla ...

  wczoraj
 • Kupujemy ...

  Lut 15, 2018

  Skupujemy zadłużone oraz Jednoosobowe ...

  ost. tydzień
 • Skup Spółek ...

  Lut 12, 2018

  Nasze działanie ma skuteczne zastosowanie przede ...

  ost. tydzień
 • Zadłużona ...

  Lut 8, 2018

  Zapraszamy do skorzystania z naszych usług , ...

 • LUTY BEZ VAT ...

  Lut 5, 2018

  Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW ...

 • Skup Spółek ...

  Lut 2, 2018

  Pomagamy zadłużonym podmiotom znajdującym się ...

 • Zadłużona ...

  Lut 1, 2018

  Kupimy udziały w spółkach znajdujących ...

 • Zadłużona ...

  Sty 30, 2018

  DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych ...

 • Skup ...

  Sty 29, 2018

  O art 299/586 K.s.h wiemy wszystko , z nami JPK i ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Sty 26, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna