Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

„Nie ma litości nad biednymi”

Strona główna » Aktualności » „Nie ma litości nad biednymi”

Takim zdaniem jedna z mieszkanek Zawiercia skomentowała propozycje zmian w opłatach za przewóz środkami komunikacji miejskiej oraz stosowania ulg dla określonych grup mieszkańców, podczas posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Rady Miejskiej w dniu 26 czerwca,

Spornymi punktami zmian zaproponowanych przez Prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej – Joannę Brodzik Kot są brak bezpłatnych przejazdów dla seniorów między 70 a 75 rokiem życia i zawężenie grup osób niepełnosprawnych korzystających z takich przejazdów. W to miejsce Pani Prezes proponuje seniorom tzw. bilety seniorskie. Przykładowo bilet 30 dniowy kosztowałby 18 zł, a roczny120 zł.

Nie ma na to społecznego przyzwolenia. Świadczą o tym protesty środowisk seniorskich oraz petycje mieszkańców.  Jak stwierdziła jedna z pracownic magistratu zebrano ok. 270 podpisów.Kto je zbierał zainteresowało radnego Gębalę. Odpowiedział mu Prezydent Grim - „to była akcja Pana Peronia”. Ponadto Prezydent stwierdził, że im bliżej wyborów takich prospołecznych akcji będzie coraz więcej.Szkoda, że urzędnicy mijają się z prawdą, Bo tylko Klub Sympatyków Ziemi Zawierciańskiej zebrał ponad 700 podpisów. Nikt też nie wspomniał o wynikach konsultacji społecznych na ten temat, zresztą bardzo krótkich.

Prezes Brodzik Kot broniła swojego stanowiska. Dla niej najważniejszy jest wynik finansowy prowadzonego przez nią od listopada ubiegłego roku przedsiębiorstwa. Na zmianach CKM miałoby zyskać ok. 350 tysięcy złotych.

Radna Mićka zapoznała członków komisji z wnioskiem Komisji Samorządu i Ładu Publicznego obniżenia wieku uprawnionych do bezpłatnych przejazdów do 70 lat oraz wprowadzenie takich przejazdów dla wszystkich grup niepełnosprawnych bez względu na wiek i rodzaj schorzenia.

Po burzliwej dyskusji komisja przeszła do głosowania projektu uchwały w tej sprawie. Za wyrażeniem pozytywnej opinii głosowali radni Pacia Gębala i Golenia, przeciw radni Domagała, Myszkowski i Mićka. Tym samy Komisja Budżetu i Rozwoju nie wydała opinii w przedmiotowej sprawie.

czytano: 167 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2017-07-06 10:11:49

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • 299 ksh w ...

  Wrz 16, 2017

  Nasza działalność to przede wszystkim ...

  ost. tydzień
 • Skutecznie ...

  Wrz 9, 2017

  Nasza działalność opiera się na wdrożeniu ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Wrz 9, 2017

  Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i ...

 • Schody Rintal

  Wrz 6, 2017

  Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW ...

 • KUPIE stare ...

  Wrz 2, 2017

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ...

 • Oddłużanie ...

  Sie 31, 2017

  Zajmujemy się skupem i sprzedażą zadłużonych ...

 • Kupię ...

  Sie 28, 2017

  Zarządzasz firmą lub odpowiadasz za jej ...

 • KUPIE STARE ...

  Lip 19, 2017

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

 • Podświetlane ...

  Maj 14, 2017

  Oferujemy wynajem podświetlanych dekoracyjnych ...

 • SKUP ...

  Lip 17, 2016

  Skup samochodów od ręki za ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna