Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, na kogo oddałbyś (oddałabyś) swój głos?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Częstochowa: Strażacy-siatkarze pojadą na igrzyska do Los Angeles. Potrzebna jest jednak pomoc

Strona główna » Aktualności » Częstochowa: Strażacy-siatkarze pojadą na igrzyska do Los Angeles. Potrzebna jest jednak pomoc

Na co dzień ratują życie i dobytek, teraz jednak sami potrzebują pomocy. Siatkarska drużyna strażaków składająca się z zawodników z woj. śląskiego, łódzkiego i ma szansę reprezentować Polskę na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych, które w tym roku odbywają się Los Angeles. Potrzebne są jednak pieniądze na start w zawodach.

 

Igrzyska wielkie jak Olimpiada

World Police and Fire Games, czyli Światowe Igrzyska Służb Mundurowych to największa na świecie impreza sportowa dla funkcjonariuszy policji i strażaków. Zmagania, organizowane co dwa lata w innej części globu, przyciągają ponad 12 tys. zawodników z całego świata – więcej niż Olimpiada w Londynie czy Rio De Janeiro.

 

W tym roku także siatkarska drużyna strażaków z Polski, a dokładnie Drużyna Polskich Strażaków, składająca się ze sportowców z Częstochowy, Raciborza, Jastrzębia Zdroju, Łodzi i Warszawy, ma szanse wziąć udział w igrzyskach organizowanych w Los Angeles. Zawodnicy są już przygotowani do wylotu. Cel jest jeden – wrócić z tytułem mistrza.

 

- To ogromne wydarzenie, które za każdym razem przyciąga sportowców – funkcjonariuszy aż 26 różnych służb i z 59 krajów. Liczymy, ze w tym roku także my znajdziemy się w tym gronie. Dla naszej drużyny to okazja do zaprezentowania sprawności polskich strażaków, ale także siatkarskich talentów walczących o mistrzostwo – mówi Jacek Gawroński, zawodnik.

 

Tegoroczne szanse polskiej drużyny na laury są duże – przekonują sportowcy. W 2007 roku Polska reprezentacja trafiła już na podium, zdobywając w Adelajdzie srebrny medal. Teraz jednak pojawił się apetyt na złoto. I to nie bez powodu.

 

  – Od kilku sezonów jesteśmy w doskonałej formie. Od kilku miesięcy z kolei przygotowujemy się do igrzysk. Mamy za sobą już zwycięski udział w siatkarskich zmaganiach regionalnych i krajowych. W naszych szeregach grają zawodnicy z parkietów 2 i 1-ligi. Teraz chcemy pokazać na co nas stać także na arenie międzynarodowej. Los Angeles to dla nas szansa jakiej nie możemy przegapić – dodaje Jacek Gawroński.

 

Potrzeba pieniędzy dla strażaków

Przeszkodą są jednak pieniądze. Żeby wziąć udział w zawodach 12 osobowa drużyna musi sama uzbierać na wpisowe, opłacić przelot na zawody oraz 8-dniowy pobyt w Stanach Zjednoczonych.  Od kilku tygodni sportowcy szukają więc sponsorów. – Każda złotówka przybliża nas do wylotu i każda pomoc finansowa cieszy. Zawody to marzenie chłopaków, ale także szansa dla naszych służb żeby pokazać ponadprzeciętną sprawność i przygotowanie  – mówi Gawroński.

 

Siatkarze – strażacy prowadzą już zbiórkę m.in. przez portal PolakPotrafi.pl. Wesprzeć drużynę może każdy wchodząc do zakładki „Sport” i wybierając cel „World Police and Fire Games”. Pomoc płynie także z lokalnych firm. Sportowców wsparła już m.in. Galeria Jurajska z Częstochowy, która co roku urządza zmagania siatkarzy na swoich boiskach.

 

– To nasi chłopacy, którzy teraz maja szansę pokazać swój talent całemu światu. Warto wesprzeć ich marzenie, a co najważniejsze pokazać, jak świetnych mamy  w Polsce siatkarzy i strażaków – zachęca Violetta Dziubin, marketing manager Galerii Jurajskiej.

 

Tegoroczne World Police and Fire Games odbywają się w Los Angeles w dniach 7-16 sierpnia. Czasu na zbiórkę strażacy mają więc niewiele.

 

***

World Police and Fire Games to ogólnoświatowa impreza odbywająca się co dwa lata począwszy od 1986 roku za każdym razem w innej części globu. Gospodarzami igrzysk były już m.in. San Diego (USA), Melbourne (Australia), Sztokholm (Szwecja), Vancouver (Kanada), Belfast (Wielka Brytania) oraz Nowy Jork (USA). Organizatorem wydarzenia jest The World Police and Fire Games Federation,

czytano: 232 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2017-07-17 09:24:46

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • 299 586 KSH - ...

  Cze 15, 2018

  Nie likwiduj zadłużonej spółki - ...

  ost. tydzień
 • POZYCZKI ...

  Cze 12, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

 • Kupimy każdą ...

  Cze 10, 2018

  Kupimy każdą spółkę   tel: ...

 • Schody Rintal ...

  Cze 6, 2018

  Rintal Polska, wiodący producent schodów ...

 • garaż ...

  Cze 5, 2018

  garaz blaszany 3 x5 za 1250 zł z dostawa i ...

 • garaz blaszany

  Cze 5, 2018

  garaz blaszany 3x5-1250zl   dostawa ...

 • Oddłużanie ...

  Cze 1, 2018

  KANCELARIAPOMOCY.PL - Przejmujemy Spółki ...

 • POZYCZKI ...

  Maj 25, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

 • Zadłużona ...

  Maj 24, 2018

  Skuteczne Zarządzanie Kryzysem - Likwidacja ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Maj 2, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna