Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, na kogo oddałbyś (oddałabyś) swój głos?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Protesty odniosły skutek

Strona główna » Aktualności » Protesty odniosły skutek

Protesty środowisk seniorskich oraz petycje mieszkańców, brak społecznego przyzwolenia na zniesienie ulg na przejazdy środkami komunikacji miejskiej dla seniorów i osób niepełnosprawnych odniosły skutek.

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w poniedziałek 17 lipca, radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości cen za przewóz osób środkami komunikacji miejskiej oraz stosowania ulg w przejazdach.

W nowym cenniku przywrócono bezpłatne przejazdy dla seniorów od 70 roku życia, a nie jak proponował ZKM, od 75 roku. Emeryci i renciści prze ukończeniem 70 roku życia będą mogli skorzystać z 50% ulgi w przejazdach. Ulgami objęto też osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji z opiekunami i przewodnikami. Kolejną grupą uprawnioną do bezpłatnych przejazdów będą osoby mające znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się na podstawie karty parkingowej wydanej przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania i Niepełnosprawności w Zawierciu.

Ten ostatni zapis wzbudził wiele kontrowersji. Bo, po co komuś bezpłatne przejazdy skoro ma samochód do dyspozycji i może korzystać z tej karty. Zwróciła na to uwagę dopuszczona do głosu Przewodnicząca Rady Seniorów – Ewa Brewczyńska Florczyk. W tej sprawie chciał przedstawić swój punkt widzenia przedstawiciel Rady Młodzieży, jednak w tym przypadku Przewodniczący Rady – Paweł Kaziród odmówił.

W uzasadnieniu uchwały, nieznacznie różniącym się od poprzedniego czytamy to co zawsze podkreśla Prezes ZKM – Joanna Brodizk Kot „celem podjęcia powyższych działań i zmian jest zwiększenie przychodu Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu”. Przypomnijmy jeszcze, że na Komisji Budżetu informowała, że straty jej firmy z tytułu wprowadzenia ulg wyniosą ok. 350 tys. złotych rocznie, a na sesji, jej zdaniem będzie to już 500 tysięcy.

Ostatecznie radni oraz prezydent Grim zajęli pozytywne stanowisko w sprawie ulg, zwłaszcza że, obiecano seniorom, że decyzja o przywróceniu ulg zostanie podjęta do końca maja. Cieszy też fakt, że wszyscy radni głosowali „za”, nawet Ci, którzy na komisjach byli zdecydowanie na „nie”.

czytano: 428 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2017-07-19 21:13:09

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • 299 586 KSH - ...

  Cze 15, 2018

  Nie likwiduj zadłużonej spółki - ...

  ost. tydzień
 • POZYCZKI ...

  Cze 12, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

 • Kupimy każdą ...

  Cze 10, 2018

  Kupimy każdą spółkę   tel: ...

 • Schody Rintal ...

  Cze 6, 2018

  Rintal Polska, wiodący producent schodów ...

 • garaż ...

  Cze 5, 2018

  garaz blaszany 3 x5 za 1250 zł z dostawa i ...

 • garaz blaszany

  Cze 5, 2018

  garaz blaszany 3x5-1250zl   dostawa ...

 • Oddłużanie ...

  Cze 1, 2018

  KANCELARIAPOMOCY.PL - Przejmujemy Spółki ...

 • POZYCZKI ...

  Maj 25, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

 • Zadłużona ...

  Maj 24, 2018

  Skuteczne Zarządzanie Kryzysem - Likwidacja ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Maj 2, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna