Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Protesty odniosły skutek

Strona główna » Aktualności » Protesty odniosły skutek

Protesty środowisk seniorskich oraz petycje mieszkańców, brak społecznego przyzwolenia na zniesienie ulg na przejazdy środkami komunikacji miejskiej dla seniorów i osób niepełnosprawnych odniosły skutek.

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w poniedziałek 17 lipca, radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości cen za przewóz osób środkami komunikacji miejskiej oraz stosowania ulg w przejazdach.

W nowym cenniku przywrócono bezpłatne przejazdy dla seniorów od 70 roku życia, a nie jak proponował ZKM, od 75 roku. Emeryci i renciści prze ukończeniem 70 roku życia będą mogli skorzystać z 50% ulgi w przejazdach. Ulgami objęto też osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji z opiekunami i przewodnikami. Kolejną grupą uprawnioną do bezpłatnych przejazdów będą osoby mające znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się na podstawie karty parkingowej wydanej przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania i Niepełnosprawności w Zawierciu.

Ten ostatni zapis wzbudził wiele kontrowersji. Bo, po co komuś bezpłatne przejazdy skoro ma samochód do dyspozycji i może korzystać z tej karty. Zwróciła na to uwagę dopuszczona do głosu Przewodnicząca Rady Seniorów – Ewa Brewczyńska Florczyk. W tej sprawie chciał przedstawić swój punkt widzenia przedstawiciel Rady Młodzieży, jednak w tym przypadku Przewodniczący Rady – Paweł Kaziród odmówił.

W uzasadnieniu uchwały, nieznacznie różniącym się od poprzedniego czytamy to co zawsze podkreśla Prezes ZKM – Joanna Brodizk Kot „celem podjęcia powyższych działań i zmian jest zwiększenie przychodu Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu”. Przypomnijmy jeszcze, że na Komisji Budżetu informowała, że straty jej firmy z tytułu wprowadzenia ulg wyniosą ok. 350 tys. złotych rocznie, a na sesji, jej zdaniem będzie to już 500 tysięcy.

Ostatecznie radni oraz prezydent Grim zajęli pozytywne stanowisko w sprawie ulg, zwłaszcza że, obiecano seniorom, że decyzja o przywróceniu ulg zostanie podjęta do końca maja. Cieszy też fakt, że wszyscy radni głosowali „za”, nawet Ci, którzy na komisjach byli zdecydowanie na „nie”.

czytano: 296 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2017-07-19 21:13:09

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Zadłużenie W ...

  Lis 22, 2017

  Masz na sprzedaż spółkę z długami lub ...

  ost. tydzień
 • Zadłużenie ...

  Lis 17, 2017

  Od wielu lat prowdzimy postępowania układowe, ...

  ost. tydzień
 • Zadłużone ...

  Lis 15, 2017

  Nasza działalność to przede wszystkim ...

 • Zapraszamy ...

  Lis 13, 2017

  Kupujemy zadłużone spółki celem ich ...

 • Długi w ...

  Lis 8, 2017

  Zarządzasz firmą lub odpowiadasz za jej ...

 • Pieczątki ...

  Lis 8, 2017

  W naszej ofercie znajdą Państwo pieczątki: ...

 • POMIAR, ...

  Lis 8, 2017

  Nowoczesne Schody RINTAL - Profesjonalna Obsługa ...

 • Wdrażam duży ...

  Lis 7, 2017

  Jeśli jesteś osobą, która jest na ...

 • Spółka lub ...

  Lis 3, 2017

  Nasza działalność to przede wszystkim ...

 • Pracownik ...

  Paź 31, 2017

  Agencja Ochrony Specjał wpierająca zatrudnienie ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna