Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Przed kim uciekli radni?

Strona główna » Aktualności » Przed kim uciekli radni?

Sesja Rady Miejskiej Zawiercia w dniu 30 sierpnia miała zaskakująco krótki przebieg. Radni, chyba po raz pierwszy w ostatnich kadencjach nie złożyli ustnych interpelacji, za to szybko i karnie podnosili ręce przegłosowując kolejne punkty porządku obrad.

 

Już o godzinie 13.00 wszystko było jasne. Przed Urzędem rozpoczęła się pikieta w obronie pracowników Huty Szkła Gospodarczego. Wśród manifestujących było stosunkowo niewielu pracowników. Dominowali młodzi członkowie niszowej partii Razem z jej szefem Adrianem Zandbergiem na czele. Trudno się było oprzeć wrażeniu, że to członkowie tej partii chcieli coś „ugrać” na fatalnej sytuacji tego historycznego dla miasta zakładu.

 

Do pikietujących nie wyszedł nikt z radnych i przedstawicieli władz. Dziennikarzom próbował tłumaczyć się Prezes Huty Szkła Kryształowego "Zawiercie" S.A., Jarosław Chłosta.

 - Huta Szkła Kryształowego normalnie pracuje, jest produkcja, są zamówienia i sprzedaż, a ludzie dostają wynagrodzenie, co prawda z niewielkim opóźnieniem. Te manifestacje nie pomagają ludziom, którzy w tej chwili pracują w hucie. Nikt z pracowników nie uczestniczył w tych akcjach. Dla mnie to czysta hucpa polityczna. Złożyłem dwa zawiadomienia do prokuratury, które dotyczą ochrony moich dóbr osobistych. Wszystkie te manifestacje nie dotyczą mojej osoby, tylko podmiotów, które albo są w upadłości, lub nie istnieją.

 

Rękawicę podjęła też szefowa zawierciańskiej „Solidarności – Małgorzata Benc. Nikt jej jednak nie chciał słuchać. Została wygwizdana, a jej odwrotowi towarzyszyły okrzyki „dziękujemy i do widzenia”.

 

Wygląda, więc na to, że sytuacja pracowników Huty tak naprawdę nikogo nie interesuje i raczej nie rokuje to dobrze na ich przyszłość.

 

 

czytano: 822 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2017-09-06 16:08:11

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna