Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Prezydent podziękował za działalność

Strona główna » Aktualności » Prezydent podziękował za działalność

Ponad 30 różnego rodzaju stowarzyszeń, fundacji oraz klubów sportowych zaprezentowało swoją działalność podczas IV Pikniku Organizacji Pozarządowych, jaki odbył się w sobotę, 16 września przy muszli koncertowej.

Na przygotowanych przez organizacje stoiskach można było zapoznać się z działalnością poszczególnych stowarzyszeń, obejrzeć broń, dowiedzieć się jak prowadzić zdrowy tryb życia, czy adoptować kota, itp.
Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych mieszkańców – były dmuchane zamki, zabawy z Uczniowskim Klubem Sportowym Jura Tenis, Centrum Inicjatyw Lokalnych i z Maskotką Marketu Budowlanego Format.
Przedstawiciele organizacji, których Gmina wsparła realizowane w tym roku projekty, odebrali pamiątkowe statuetki z rąk prezydenta miasta Witolda Grima oraz radnych Rady Miejskiej: Ewy Mićki, Michała Myszkowskiego, Jerzego Radosza.
Chciałbym podziękować wszystkim organizacjom za prowadzoną działalność na rzecz mieszkańców miasta i za wspólne projekty realizowane z Gminą. Cieszę się, że działacie państwo tak aktywnie i macie wiele ciekawych pomysłów – mówił prezydent W. Grim.
W br. z budżetu Gminy Zawiercie przeznaczono ok. 1 miliona złotych na wsparcie działań organizacji pozarządowych. Wsparto 50 zadań publicznych z zakresu: kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, wspierania seniorów i osób niepełnosprawnych, turystyki, ekologii, sportu oraz przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii.
Organizatorem Pikniku był Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM wraz ze Stowarzyszeniem Pro Musica, przy współudziale: Kawiarni Pukawka, OSP Marciszów, BOŚ oddział Zawiercie, Marketu Budowlanego Format, Firmy Kubaniki – Krainy zabaw dla dzieci, Apteki Zdrowit.
Organizatorzy dziękuję organizacjom za udział w Pikniku, a współorganizatorom - za wsparcie.

czytano: 535 razy

autor: zawiercie.eu

data dodania: 2017-09-18 10:36:28

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna