Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Tłoczno w niektórych szkołach, problem w przedszkolu nr 15 ?

Strona główna » Aktualności » Tłoczno w niektórych szkołach, problem w przedszkolu nr 15 ?

Członkowie Komisji Edukacji Rady Miejskiej na swoim ostatnim posiedzeniu w dniu 18 września zapoznali się z informacją o naborze do klas pierwszych zawierciańskich podstawówek oraz z pismem Krzysztofa Peronia w sprawie warunków edukacji w Przedszkolu nr 15.

Okazuje się, że najwięcej pierwszaków trafiło do SP 9 ( 79, cztery oddziały), SP 6 ( 75 dzieci, 3 oddziały), SP 3 ( 55 dzieci, 3 oddziały).

Najmniej pierwszoklasistów ma SP 8 ( 10 dzieci, 1 0ddział), SP 11 ( 16 dzieci, 1 oddział), SP 2 (18 dzieci, 1 oddział).

Tak więc, w niektórych szkołach zrobiło się gęsto. Pojawiły się zarzuty rodziców o dwuzmianowości, która nie jest korzystna dla uczniów przychodzących do szkoły później. Całą sprawę skomentował dyrektor SP 6 – Dariusz Bednarz.

- W naszej placówce uczniowie najpóźniej zaczynają zajęcia ok. godziny 10.00, a kończą nie później jak o 15.00.

- Dwuzmianowość, która jest w Polsce dość powszechna, polega na tym, że część uczniów zaczyna zajęcia o godzinie 14.00 – mówi zastępca Prezydenta Łukasz Konarski, - w Zawierciu takie zjawisko nie występuje.

Podczas posiedzenia radni zapoznali się z pismem Krzysztofa Peronia w sprawie sprawdzenia warunków związanych z jakością edukacji dzieci w Przedszkolu nr 15. O tej sprawie pisaliśmy już na naszych łamach.

„ W omawianej placówce przyjęto 7 grup podopiecznych, pomimo, że przedszkole zostało zaprojektowane tylko dla 4 grup. Z powodu przyjęcia zbyt dużej liczby przyjętych dzieci zaadaptowano do celów dydaktycznych pomieszczenie dawnej szatni. Sala ta, tak naprawdę jest przechodnim korytarzem do, którego prowadzi przejście do holu, drzwi na klatkę schodową, drzwi do pokoju intendentki, drzwi i okna do kuchni oraz kolejne drzwi do jeszcze jednej Sali dydaktycznej”.

Ponadto autor pisma wskazuje na zjawisko ograniczenia z roku na rok podziału na grupy w zakresie tak kluczowych przedmiotów jak język angielski, wychowanie fizyczne, czy informatyka w szkołach podstawowych na terenie Zawiercia.

Jak poinformowała radnych naczelnik Utracka pismo to skierowane zostało też do Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz do Rzecznika Praw Dziecka. Mimo to radni problemowi nie poświęcili zbyt dużo uwagi i na wniosek radnej Benc postanowili odwiedzić placówkę na następnym posiedzeniu Komisji, czyli dopiero za miesiąc.

czytano: 214 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2017-09-25 18:53:46

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Kupujemy ...

  Gru 11, 2017

  608-124-127 KancelariaPomocy.pl Pomagamy ...

  ost. tydzień
 • Promocja 1000 ...

  Gru 6, 2017

  Rintal Polska, wiodący producent schodów ...

 • POZYCZKI ...

  Gru 2, 2017

  Oferujemy calkowicie pozabankowe pożyczki dla ...

 • Zadłużone ...

  Gru 1, 2017

  Kupimy udziały w spółkach znajdujących ...

 • Zadłużona ...

  Lis 28, 2017

  Jesteśmy postrzegani na rynku obrotu ...

 • Zadłużenie W ...

  Lis 22, 2017

  Masz na sprzedaż spółkę z długami lub ...

 • Zapraszamy ...

  Lis 13, 2017

  Kupujemy zadłużone spółki celem ich ...

 • Długi w ...

  Lis 8, 2017

  Zarządzasz firmą lub odpowiadasz za jej ...

 • Wdrażam duży ...

  Lis 7, 2017

  Jeśli jesteś osobą, która jest na ...

 • kupie wojskowe ...

  Paź 28, 2017

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna