Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Czy radni zafundują mieszkańcom wyższe opłaty za odpady komunalne?

Strona główna » Aktualności » Czy radni zafundują mieszkańcom wyższe opłaty za odpady komunalne?

Projekt uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty zagospodarowanie odpadami komunalnymi był w ostatnim czasie przedmiotem rozważań radnych, zarówno podczas komisji Rady, jak i w kuluarach. Zdania są podzielone. Wydawałoby, że dzisiaj radni określą swoje stanowisko podczas Komisji Budżetu, czy Komisji Doraźnej specjalnie powołanej do rozpatrzenia tej sprawy.

Projekt zakłada, że nowa stawka wyniesie 12 zł miesięcznie na jednego mieszkańca (dotychczas 10 zł). Jeżeli odpady nie będą zbierane i odbierane w sposób selektywny opłata wyniesie 18 złotych na mieszkańca.

ZGK uzasadnia nowe podwyżki wysokimi kosztami funkcjonowania systemu gospodarki odpadami. Oszacowano, że roczny Kost wynosi 7 199 180,35 zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca to 13,62 zł. Założeniem nowej uchwały ma być m.in. selektywne zbieranie odpadów komunalnych oraz pokrycie kosztów systemu.

Wątpliwości niektórych radnych budzi fakt, że kiedy Gmina inwestowała w nowoczesną instalację, założeniem było obniżenie opłat dla mieszkańców. Jest jednak inaczej.

Obradująca dziś Komisja Budżetu nie podjęła tematu mimo że, na posiedzenie przybyli przedstawiciele ZGK. Radni postanowili zaczekać na opinię Komisji Doraźnej, która odbyła się tuż po zakończeniu Komisji Budżetu..Tego, co stało się na jej zaledwie trzyminutowym posiedzeniu zaskoczyło wszystkich. Jej członkowie nie mieli żadnych pytań do gości oraz żadnych uwag. Przewodniczący Mariusz Golenia, poddał więc projekt uchwały pod glosowanie.Za projektem opowiedział się tylko sam Przewodniczący, radni Radosz i Świderski wstrzymali się od głosu. Nieobecny był radny Kaziród. Kuriozalna sytuacja sprawiła jednak, że Komisja poparła projekt uchwaly. Czy tak samo zachowają się pozostali radni? Dowiemy się w najbliższą środę na sesji Rady Miejskiej. Tuż przed nią swoje stanowisko mają określić członkowie Komisji Budżetu.

czytano: 405 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2017-09-27 08:36:33

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Pożyczki Pod ...

  Lis 2, 2018

  Posiadasz dom, mieszkanie, działkę, ...

 • Pisanie ...

  Paź 30, 2018

        Potrzebujesz ...

 • Skup Spółek

  Paź 29, 2018

  Zarządzasz firmą lub odpowiadasz za jej ...

 • Pomoc ...

  Paź 19, 2018

  Oferujemy pomoc Spółkom oraz ...

 • Kupię Toyotę ...

  Paź 18, 2018

  Kupię Toyotę Avensis I i II Kupie toyota ...

 • kupię ...

  Paź 18, 2018

  kupię mercedesa Sprintera 208 210 212 213 216 ...

 • Kupie stare ...

  Paź 17, 2018

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ...

 • Skup ...

  Paź 15, 2018

  Nasza działalność to:podjęcie czynności ...

 • KUPIĘ ...

  Paź 15, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

 • POZYCZKI ...

  Paź 12, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna