Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Radni podnieśli opłaty za wywóz śmieci

Strona główna » Aktualności » Radni podnieśli opłaty za wywóz śmieci

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Zawiercia radni sprzeciwili się podwyżkom opłat za wywóz śmieci. W głosowaniu imiennym za przyjęciem podwyżek było 8 radnych, przeciw 11, wstrzymało się od głosu 2 radnych, Dziś na zwołanej sesji nadzwyczajnej było odwrotnie. Za było 11 radnych, przeciw 9, a 1 wstrzymał się od głosu.

Podwyżki poparli:: Jarosław Chłosta, Paweł Domagała, Wacław Gębarski, Mariusz Golenia, Edmund Kłósek, Barbara Kozioł, Wiesław Kulawiak, Tomasz Pacia, Michał Szota, Leopold Stawarz  oraz Zbigniew Wojtaszczyk. 

Przeciwko zagłosowali: Małgorzata Benc, Jerzy Gębala, Paweł Kaziród, Grzegorz Kwiecień, Michał Myszkowski, Ewa Paluchowska, Grzegorz Przybysz oraz Jerzy Radosz. 
Wstrzymał się od głosu Damian Świderski.

Nieobecne na dzisiejszej sesji były Ewa Mićka i Elżbieta Kornobis – Wieczorek z Platformy Obywatelskiej.

Tak, więc w stosunku do poprzedniego głosowania wyłamali się i zmienili zdanie: Paweł Domagała, Wiesław Kulawiak i Leopold Stawarz. Na wyniku głosowania zaważyła też nieobecność wspomnianych radnych z PO, które poprzednio głosowały przeciwko podwyżkom.

Podjęta uchwała zakłada, że nowa stawka wyniesie 12 zł miesięcznie na jednego mieszkańca (dotychczas 10 zł). Jeżeli odpady nie będą zbierane i odbierane w sposób selektywny opłata wyniesie 24 złotych na mieszkańca.

ZGK uzasadniało nowe podwyżki wysokimi kosztami funkcjonowania systemu gospodarki odpadami. Tym razem ciężar uzasadnienia ich konieczności podjął się sam Prezydent Grim. Jego zdaniem dochody Gminy to przede wszystkim podatki od jej mieszkańców, a podwyżki za wywóz śmieci nie było od trzech lat. Bez tych pieniędzy w przyszłym roku trzeba będzie ograniczyć inwestycje wyłącznie do tych na, które pozyskano środki zewnętrzne. Radnym, którzy mają odmienne zdanie Prezydent zarzucił populizm i demagogię i obarczył ich winą za ewentualną stagnację w przyszłym roku i zatrzymanie rozwoju miasta.

Cała sprawa tych głosowań jest dziwna. Na kilometr pachnie politycznymi układami. Budzić może wątpliwość nieobecność pań radnych. Szczególnie Mićki, o której absencji widzieliśmy już wczoraj.  Pani radna była dziś w pracy, ale na sesję w tak ważnej sprawie nie dotarła. Czy to, co się stało dziś na sali plenarnej Urzędu Miasta ma jakiś związek z odwołaniem zastępcy prezydenta? Czas pokaże. Pewnie na sprawę rzuci światło osoba jego następcy.

 

 

czytano: 480 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2017-10-19 19:25:12

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Pożyczki Pod ...

  Lis 2, 2018

  Posiadasz dom, mieszkanie, działkę, ...

 • Pisanie ...

  Paź 30, 2018

        Potrzebujesz ...

 • Skup Spółek

  Paź 29, 2018

  Zarządzasz firmą lub odpowiadasz za jej ...

 • Pomoc ...

  Paź 19, 2018

  Oferujemy pomoc Spółkom oraz ...

 • Kupię Toyotę ...

  Paź 18, 2018

  Kupię Toyotę Avensis I i II Kupie toyota ...

 • kupię ...

  Paź 18, 2018

  kupię mercedesa Sprintera 208 210 212 213 216 ...

 • Kupie stare ...

  Paź 17, 2018

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ...

 • Skup ...

  Paź 15, 2018

  Nasza działalność to:podjęcie czynności ...

 • KUPIĘ ...

  Paź 15, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

 • POZYCZKI ...

  Paź 12, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna