Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, na kogo oddałbyś (oddałabyś) swój głos?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Szansa na dofinansowanie szkoleń i doradztwa dla MMŚP

Strona główna » Aktualności » Szansa na dofinansowanie szkoleń i doradztwa dla MMŚP

We wtorek 28 listopada w siedzibie Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców w Zawierciu odbyło się spotkanie prezentujące projekt „Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP” realizowany jest przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach w partnerstwie z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Współorganizatorami tego przedsięwzięcia byli: Starszy Cechu = Jan Witkowski, Prezes Agencji Pracy ARK – Krzysztof Peroń oraz Prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych – Paweł Abucki.

Dla ponad 30 przedsiębiorców z Zawiercia i okolic projekt prezentowała Monika Dudek. Będzie on realizowany w okresie od 1 kwietnia 2017 roku do 31 grudnia 2022 roku. Jego wartość to 44 661 000,00 zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej to 35 327 859,36 zł.

Celem projektu jest uzyskanie kompetencji i kwalifikacji przez 5000 osób z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zgodnych z ich potrzebami z województwa śląskiego. Pracownicy, kadra zarządzająca, właściciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa śląskiego będą korzystać przy współfinansowaniu, jakie daje projekt (Podmiotowy system finansowania) z usług rozwojowych dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych na przykład: doradczych, szkoleniowych, specjalistycznych kursów, egzaminów np. czeladniczych, mistrzowskich, kwalifikacyjnych kursów, dopasowanych do potrzeb, rozwoju przedsiębiorstwa. Dystrybucja środków finansowych na realizację usług rozwojowych dostępna dla przedsiębiorstw będzie prowadzona w ośmiu punktach w siedmiu miastach województwa śląskiego: w Katowicach, Częstochowie, Zawierciu, Pszczynie, Wodzisławiu Śląskim, Bielsko Białej i Raciborzu.

W naszym mieście punkt informacyjny mieści się w Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców ul. Piłsudskiego. Czynny jest w poniedziałek godz. 12-18, wtorek godz. 9-18, środa godz. 9-18, czwartek godz. 9-18, piątek godz. 9-18, sobota godz. 8-14.

Odbiorcami wsparcia będą wyłącznie przedsiębiorstwa posiadające stałą strukturę w zakresie zaplecza personalnego i technicznego do prowadzenia działalności na obszarze województwa śląskiego.

 Wysokość zmiennej kwoty przeliczeniowej wynosi 7500 PLN Kwota na jednego przedsiębiorcę nie może przekroczyć 100 000 zł.

Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem rodzimych przedsiębiorców, którzy mogli indywidualnie zapoznać się z konkretną propozycją dla swoich firm.

Ponadto przedsiębiorcy poznali niezwykle bogatą ofertę Fundacji Fortis z Katowic, którą przedstawiła jej Prezes - Anna Rissmann.

 

czytano: 282 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2017-12-04 17:12:52

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • POZYCZKI ...

  Paź 12, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

  ost. tydzień
 • Doradca Klienta

  Paź 5, 2018

  Media Expert to największa sieć ...

 • Skup ...

  Paź 4, 2018

  Optymalizujemy, Skupujemy Zadłużone ...

 • POZYCZKI ...

  Wrz 26, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

 • Skupię ...

  Wrz 25, 2018

  Skupiamy się na ochronie członków ...

 • POZYCZKI ...

  Wrz 2, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

 • Zespół ...

  Sie 21, 2018

  Zespół muzyczny SELECT składa się ...

 • opiekunka

  Sie 21, 2018

  Szukam opiekunki do rocznego dziecka.Wymagane ...

 • KUPIĘ ...

  Sie 11, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

 • Przewóz ...

  Lip 3, 2018

  Organizowanie transportu Aut/Maszyn ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna