Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Rada Miejska, awantura o radiowóz

Strona główna » Aktualności » Rada Miejska, awantura o radiowóz

44 punkty obejmował porządek obrad Rady Miejskiej Zawiercia, która odbyła się 29 listopada. Wydawało się, że dość nudny porządek zostanie wyczerpany szybko i bezboleśnie. Nic bardziej złudnego. Punktem zapalnym okazała się sprawa podjęcia uchwał w sprawie zmiany w budżecie miasta na 2017 r, a tak naprawdę o dofinansowanie zakupu samochodów dla Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Obradująca dwa dni wcześniej Komisja Budżetu wyraziła negatywne stanowisko w tej sprawie. Radni wskazywali na brak środków w budżecie oraz na fakt fatalnej prognozy budżetu gminy na rok 2018. Zdaniem członków komisji Gmina Zawiercie od wielu lat wspomaga w znacznym stopniu KPP, KPSP inne instytucje o zasięgu powiatowym, czego nie widać w ościennych gminach.

Na posiedzeniu Komisji w tej sprawie nie oponował Prezydent Grrim. - To Państwo decydujecie, ja dostosuję się do Waszej decyzji. Wystarczyło dwa dni by Prezydent zmienił zdanie. Na sesji, która trwała wiele godzin i obfitowała w wiele przerw i nieoczekiwanych zmian sytuacji doszło do krzyków, słownych przepychanek i nieoczekiwanych zwrotów sytuacji.

Prezydent mimo wcześniejszych zapowiedzi dostosowania się do sugestii radnych podtrzymał wolę przekazania 50 tysięcy złotych dla Policji. W rewanżu radny Michał Myszkowski zaproponował obniżenie kwoty dofinansowania do wysokości 27,500 złotych.

I tu zaczęła się prawdziwa pyskówka. Radny Jarosław Chłosta powołując się na swoje wieloletnie doświadczenie samorządowe zaproponował głosowanie imienne nad feralną uchwałą. Niestety jego doświadczenie okazało się złudne. Wniosek taki, bowiem może złożyć klub radnych lub co najmniej trzech radnych. W sukurs Chłoście natychmiast poszedł radny Kłósek, który powtórzył jego wniosek w imieniu radnych Niezależna Alternatywa Wyborcza. Mimo to nie znalazł on poparcia większości radnych. W głosowaniu nad projektem radni większością głosów przyjęli projekt zaproponowany przez radnego Myszkowskiego. Niestety pięciu radnych nie wzięło udziału w głosowaniu, co jak wskazał Przewodniczący Rady – Pawel Kazirod jest ich obowiązkiem. I wydawałoby się, że to koniec całej sprawy, ale nie. Skarbnik Gminy stwierdził nieważność uchwały. Nastąpił pat i kolejna już przerwa. Nie pomogły niejasne tłumaczenia służb prawnych Urzędu Miasta.

Po przerwie pod obrady wpłynął przygotowany na chybcika nowy projekt Grima, który założył przekazanie 27 500 złotych na dofinansowanie zakupu jednego samochodu dla KPP, a nadwyżkę z 50 tys. na kulturę fizyczną Ten wniosek został przyjęty większością głosów przez radnych. Niepokojące jest to, że znów 5 radnych nie wzięło udziału w głosowaniu (radni NAW).

Tak, więc byliśmy świadkami swoistego spektaklu, a nawet jak to określił Prezydent Grim- kabaretu.

czytano: 235 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2017-12-04 17:25:57

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • POZYCZKI ...

  Lut 18, 2018

  Oferujemy calkowicie pozabankowe pożyczki dla ...

  wczoraj
 • Kupujemy ...

  Lut 15, 2018

  Skupujemy zadłużone oraz Jednoosobowe ...

  ost. tydzień
 • Skup Spółek ...

  Lut 12, 2018

  Nasze działanie ma skuteczne zastosowanie przede ...

  ost. tydzień
 • Zadłużona ...

  Lut 8, 2018

  Zapraszamy do skorzystania z naszych usług , ...

 • LUTY BEZ VAT ...

  Lut 5, 2018

  Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW ...

 • Skup Spółek ...

  Lut 2, 2018

  Pomagamy zadłużonym podmiotom znajdującym się ...

 • Zadłużona ...

  Lut 1, 2018

  Kupimy udziały w spółkach znajdujących ...

 • Zadłużona ...

  Sty 30, 2018

  DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych ...

 • Skup ...

  Sty 29, 2018

  O art 299/586 K.s.h wiemy wszystko , z nami JPK i ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Sty 26, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna