Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, na kogo oddałbyś (oddałabyś) swój głos?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

WOŚP – zawiercianie okazali się hojni

Strona główna » Aktualności » WOŚP – zawiercianie okazali się hojni

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zawierciu zakończył się pełnym sukcesem. Jak poinformowała szefowa naszego sztabu – Iwona Wiklik, udało się zebrać ponad 47 tysięcy złotych tj. prawie 10% więcej niż w roku ubiegłym.

4500, to dochód ze sprzedaży gadżetów i różnych przedmiotów przekazanych przez firmy, darczyńców i sztab główny Jurka Owsiaka. Reszta to pieniądze zebrane do puszek przez 80 młodych wolontariuszy.

Program zawierciańskiego finału był bogaty i różnorodny. Spektakl teatralny, animacje taneczne, pokaz magii, zajęcia plastyczne, gry i zabawy, pokaz ratownictwa drogowego i sprzętu strażackiego. Występy estradowe to: zespoły: Projekt, Menelaos, December, Smile oraz Red Storm. Nie zabrakło zajęć sportowych i zabaw w Ośrodku Sportu i Rekreacji.

W imprezę zaangażował się również Szpital Powiatowy w Zawierciu. W Miejskim Ośrodku Kultury ,,Centrum" im. Adama Mickiewicza personel lecznicy dokonywał pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cukru we krwi. Tego dnia zorganizowano tzw. ,,Białą Niedzielę". W godz. od 7.00 do 10.00, każdy mógł odwiedzić placówkę zlokalizowaną przy ul. Powstańców Śląskich 8 i wykonać bezpłatnie badania laboratoryjne, a przy okazji dobrowolnie wesprzeć działania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
 

- Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego Finału – mówi Iwona Wiklik. Szczególnie członkom Sztabu, ale przede wszystkim wolontariuszom, którzy mimo przenikliwego zimna kwestowali przez cały dzień. Liczę, że w przyszłym roku spotkamy się w tym samym gronie, a mieszkańcy Zawiercia będą jeszcze bardziej hojni.

czytano: 177 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-01-19 10:09:07

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • o art. 299 586 ...

  Maj 17, 2018

  Nasza działalność to przede wszystkim ...

  ost. tydzień
 • Ochrona ...

  Maj 11, 2018

  Nasza działalność to przede ...

 • Promocja Maj ...

  Maj 7, 2018

  Rintal Polska, wiodący producent schodów ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Maj 2, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

 • KUPIE ...

  Maj 2, 2018

  kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do ...

 • KUPIE WSZYSTKO ...

  Maj 2, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

 • Transport i ...

  Kwi 27, 2018

  Organizowanie transportu Polska - UE / UE - ...

 • Piękna ...

  Kwi 27, 2018

  Do sprzedania działka numer 328 o powierzchni ...

 • Skup ...

  Kwi 23, 2018

  DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych ...

 • Kupie stare ...

  Kwi 22, 2018

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna