Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, na kogo oddałbyś (oddałabyś) swój głos?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Zawiercie - Budżet na 2018 uchwalony

Strona główna » Aktualności » Zawiercie - Budżet na 2018 uchwalony

Zgodnie z przewidywaniami na ostatniej Sesji Rady Miejskiej Zawiercia, radni uchwalili budżet Gminy na 2018 rok. Za głosowało 21 radnych, przeciw była tylko radna Małgorzata Benc.

Przed głosowaniem długim wywodem Prezydent Grim uzasadniał swój kolejny budżet. Najwięcej środków z budżetu pojoną: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Oświata po ok. 57 milionów. Po tym nastąpiła lawinowa lista ,tego czego mieszkańcy doczekają się w

bieżącym roku. Przebudowa basenu przy SP 1, brodzik w parku, zadaszenie boiska przy SP 4, zakup nawierzchni teraflex dla hali przy Blanowskiej, remont Pałacyku Szymańskiego, parking przy cmentarzu parafialnym w Zawierciu ( na prośbę i przy współpracy Proboszcza Bazyliki, zakup 15 nowych autobusów, węzeł przesiadkowy przy dworcu PKP, w Kromołowie i Skarżycach, termomodernizacja Pałacyku w Kromołowie oraz budynku tzw. łaźni, droga w Pomrożycach, przywrócony fundusz osiedlowy, nowe odcinki drogi w SAG, nowe bloki komunalne czy centralny plac zabaw w parku miejskim za 750 tysięcy.

  Litania była długa i mogła przyprawić o zawrót głowy. Wiele zapewnień włodarza Gminy opiera się o noworoczne konkursy, które jeszcze nie zostały rozstrzygnięte.

Witold Grim poświęcił też dużo uwagi lokalnemu rynkowi pracy. Zapewnił, że dzięki nowym inwestorom w tym roku przybędzie w Zawierciu około 800 miejsc pracy. Zawiercianie mają znaleźć zatrudnieni m.in. w Virtu, firmie AXA, w nowym Lidlu, dwóch galeriach handlowych.

Reasumując, po jego wystąpieniu można było odnieść wrażenie, że Zawiercie to miasto miodem i mlekiem płynące, a jego kadencja to pasmo nieustających sukcesów. Dyskusji nad proponowanym praktycznie nie było. Tylko radny Kwiecień, który zarzucił prezydentowi ignorowanie propozycji klubu SLD, ale później i tak głosował „za”.

Dziękując radnym po głosowaniu za przyjęciem budżetu Grim parafrazując Premiera Morawieckiego powiedział” no to do roboty”

 

 

czytano: 386 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2018-01-23 15:35:23

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • POZYCZKI ...

  Paź 12, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

  ost. tydzień
 • Doradca Klienta

  Paź 5, 2018

  Media Expert to największa sieć ...

 • Skup ...

  Paź 4, 2018

  Optymalizujemy, Skupujemy Zadłużone ...

 • POZYCZKI ...

  Wrz 26, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

 • Skupię ...

  Wrz 25, 2018

  Skupiamy się na ochronie członków ...

 • POZYCZKI ...

  Wrz 2, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

 • Zespół ...

  Sie 21, 2018

  Zespół muzyczny SELECT składa się ...

 • opiekunka

  Sie 21, 2018

  Szukam opiekunki do rocznego dziecka.Wymagane ...

 • KUPIĘ ...

  Sie 11, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

 • Przewóz ...

  Lip 3, 2018

  Organizowanie transportu Aut/Maszyn ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna