Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Zawiercie - Budżet na 2018 uchwalony

Strona główna » Aktualności » Zawiercie - Budżet na 2018 uchwalony

Zgodnie z przewidywaniami na ostatniej Sesji Rady Miejskiej Zawiercia, radni uchwalili budżet Gminy na 2018 rok. Za głosowało 21 radnych, przeciw była tylko radna Małgorzata Benc.

Przed głosowaniem długim wywodem Prezydent Grim uzasadniał swój kolejny budżet. Najwięcej środków z budżetu pojoną: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Oświata po ok. 57 milionów. Po tym nastąpiła lawinowa lista ,tego czego mieszkańcy doczekają się w

bieżącym roku. Przebudowa basenu przy SP 1, brodzik w parku, zadaszenie boiska przy SP 4, zakup nawierzchni teraflex dla hali przy Blanowskiej, remont Pałacyku Szymańskiego, parking przy cmentarzu parafialnym w Zawierciu ( na prośbę i przy współpracy Proboszcza Bazyliki, zakup 15 nowych autobusów, węzeł przesiadkowy przy dworcu PKP, w Kromołowie i Skarżycach, termomodernizacja Pałacyku w Kromołowie oraz budynku tzw. łaźni, droga w Pomrożycach, przywrócony fundusz osiedlowy, nowe odcinki drogi w SAG, nowe bloki komunalne czy centralny plac zabaw w parku miejskim za 750 tysięcy.

  Litania była długa i mogła przyprawić o zawrót głowy. Wiele zapewnień włodarza Gminy opiera się o noworoczne konkursy, które jeszcze nie zostały rozstrzygnięte.

Witold Grim poświęcił też dużo uwagi lokalnemu rynkowi pracy. Zapewnił, że dzięki nowym inwestorom w tym roku przybędzie w Zawierciu około 800 miejsc pracy. Zawiercianie mają znaleźć zatrudnieni m.in. w Virtu, firmie AXA, w nowym Lidlu, dwóch galeriach handlowych.

Reasumując, po jego wystąpieniu można było odnieść wrażenie, że Zawiercie to miasto miodem i mlekiem płynące, a jego kadencja to pasmo nieustających sukcesów. Dyskusji nad proponowanym praktycznie nie było. Tylko radny Kwiecień, który zarzucił prezydentowi ignorowanie propozycji klubu SLD, ale później i tak głosował „za”.

Dziękując radnym po głosowaniu za przyjęciem budżetu Grim parafrazując Premiera Morawieckiego powiedział” no to do roboty”

 

 

czytano: 155 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2018-01-23 15:35:23

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • POZYCZKI ...

  Lut 18, 2018

  Oferujemy calkowicie pozabankowe pożyczki dla ...

  wczoraj
 • Kupujemy ...

  Lut 15, 2018

  Skupujemy zadłużone oraz Jednoosobowe ...

  ost. tydzień
 • Skup Spółek ...

  Lut 12, 2018

  Nasze działanie ma skuteczne zastosowanie przede ...

  ost. tydzień
 • Zadłużona ...

  Lut 8, 2018

  Zapraszamy do skorzystania z naszych usług , ...

 • LUTY BEZ VAT ...

  Lut 5, 2018

  Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW ...

 • Skup Spółek ...

  Lut 2, 2018

  Pomagamy zadłużonym podmiotom znajdującym się ...

 • Zadłużona ...

  Lut 1, 2018

  Kupimy udziały w spółkach znajdujących ...

 • Zadłużona ...

  Sty 30, 2018

  DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych ...

 • Skup ...

  Sty 29, 2018

  O art 299/586 K.s.h wiemy wszystko , z nami JPK i ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Sty 26, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna