Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Dlaczego Ja i moja dzielnica?

Strona główna » Aktualności » Dlaczego Ja i moja dzielnica?

Interpelacji na ostatniej sesji Rady Miejskiej Zawiercia było niewiele. Jedna jednak złożona prze radną Edytę Grzebieluch zdominowała obrady.

- Czy usunięcie wszystkich inwestycji dla mojego osiedla było koniecznością, czym to jest spowodowane, Jestem generalnie jedyną radą, której Pan Prezydent wykreślił wszystkie inwestycje Proszę o uzasadnienie tej decyzji i porównanie inwestycji we wszystkich dzielnicach.- interpelowała radna.

Radna Grzebieluch zarzuciła prezydentowi ignorowanie jej propozycji, na które składały się: budowy placu zabaw przy ul. Paderewskiego 25, remontu ul. Jaśminowej, remontu drogi przy ul. Paderewskiego (od SP5 do "Bajki") oraz chodnika przy ulicy Daszyńskiego.

- Wszystkich radnych traktuję równo – replikował Prezydent Grim. Jak wyjaśniał wszystkiemu winien był drastyczny wzrost cen materiałów budowlanych, w drugiej połowie 2017 roku () czy służby Prezydenta nie mogły tego w swoich szacunkach tego przewidzieć0. Dlatego wszystkie inwestycje zrealizowano połowicznie, ale dotyczyło to wszystkich dzielnic, przekonywał Grim.Do bloków na Daszyńskiego dojeżdżają tylko mieszkańcy, a na cmentarz komunalny wszyscy mieszkańcy Zawiercia, tak uzasadniał brak tej inwestycji w tegorocznym budżecie, jednocześnie uzasadniając potrzebę wspólnej inwestycji z ks. Przybylskim przy cmentarzu.

Po raz pierwszy Witold Grim opuścił swoje miejsce urzędowe podczas sesji i z mikrofonem i dokumentacją podszedł do radnej. Potem poszedł już na całość i poprosił jak prawdziwy celebry ta o skierowanie kamer na niego. W świetle jupiterów obiecał, że propozycje Radnej Edyty Grzebieluch zostaną zrealizowane.

- Pani radna, będzie miała Pani dowód rzeczowy – deklarował.

- Czyli, pomimo tego, że inwestycji nie ma w budżecie na 2018 rok, zrealizujecie ją? – upewniała się radna –w porządku, trzymam Pana Prezydenta za słowo.

 

czytano: 243 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-01-23 15:51:41

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • POZYCZKI ...

  Lut 18, 2018

  Oferujemy calkowicie pozabankowe pożyczki dla ...

  wczoraj
 • Kupujemy ...

  Lut 15, 2018

  Skupujemy zadłużone oraz Jednoosobowe ...

  ost. tydzień
 • Skup Spółek ...

  Lut 12, 2018

  Nasze działanie ma skuteczne zastosowanie przede ...

  ost. tydzień
 • Zadłużona ...

  Lut 8, 2018

  Zapraszamy do skorzystania z naszych usług , ...

 • LUTY BEZ VAT ...

  Lut 5, 2018

  Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW ...

 • Skup Spółek ...

  Lut 2, 2018

  Pomagamy zadłużonym podmiotom znajdującym się ...

 • Zadłużona ...

  Lut 1, 2018

  Kupimy udziały w spółkach znajdujących ...

 • Zadłużona ...

  Sty 30, 2018

  DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych ...

 • Skup ...

  Sty 29, 2018

  O art 299/586 K.s.h wiemy wszystko , z nami JPK i ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Sty 26, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna