Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Co dalej z Publiczną Szkołą Muzyczną w Zawierciu?

Strona główna » Aktualności » Co dalej z Publiczną Szkołą Muzyczną w Zawierciu?

W ubiegłym roku Rada Miejska Zawiercia podjęła uchwałę zmierzającą do utworzenia na terenie miasta szkoły muzycznej I stopnia. Wszystko wskazywało, że placówka taka może rozpocząć działalność już we wrześniu tego roku. Niestety sprawa zaczyna się komplikować.

Na posiedzeniu Komisji Kultury Rady Miejskiej Prezydent Witold Grim zwrócił się do jej członków „o zajęcie stanowiska co do kierunku w jakim winny zdaniem Komisji pójść dalsze działania zmierzające do utworzenia szkoły ,w szczególności czy organ wykonawczy winien dążyć do stworzenia bazy szkoły opierając się na posiadanym przez gminę majątku czy też powinien skorzystać z zasobów podmiotu trzeciego w zamian za wynagrodzenie wypłacane z budżetu miasta”.

Grim powołał się na korespondencje ze Śląskim Stowarzyszeniem Edukacji Artystycznej, które prowadzi na terenie miasta Ognisko Muzyczne o przedstawienie kosztów ewentualnego najmu pomieszczeń i instrumentarium na potrzeby szkoły tworzonej przez samorząd miejski.

Z udzielonej przez Stowarzyszenie odpowiedzi wynika, że oczekiwany przez ten podmiot czynsz najmu wynosiłyby kwotę 7.500 złotych w okresie przed utworzeniem placówki i 14.000 zł w okresie od miesiąca września 2018r. Przedłożona propozycja nie specyfikuje zarówno ilości jak i stanu i rodzaju udostępnionych instrumentów jak też nie wskazuje na wielkość i stan pomieszczeń, które mogłyby być wykorzystane w początkowym okresie działalności szkoły”.

Przypomnijmy, że doradcą ds. utworzenia Publicznej Szkoły Muzycznej w Zawierciu została Halina Stępień - założycielka Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej w Zawierciu, wykładowca nauczania gry na instrumentach w zawierciańskim Ognisku Muzycznym oraz Zawierciańskim Ognisku Artystycznym Śląskiego Stowarzyszenia. Od kilku lat dyrektorka Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Zawierciu. 

Radni nie wydali jednoznacznej opinii. Jednaj widać, że skłaniają się do koncepcji wykorzystania gminnych zasobów lokalowych (Szkoła Podstawowa nr 4) oraz zakupu podstawowego instrumentarium ze środków miejskich. Radni postanowili też odbyć sesję wyjazdową do Publicznej Szkoły Muzycznej w Myszkowie, celem zapoznania się z jej działalnością i ewentualnym skorzystaniem z doświadczeń myszkowskich samorządowców w tym względzie.

Jednak na takie rozwiązanie potrzeba czasu i wrześniowy termin może okazać się nierealny.
 

 

 

czytano: 851 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2018-01-23 15:56:23

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna