Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, na kogo oddałbyś (oddałabyś) swój głos?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Kolejna skarga na ZKM

Strona główna » Aktualności » Kolejna skarga na ZKM

Działalność Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu budzi od dłuższego czasu wiele kontrowersji. Zamieszanie z ulgami dla seniorów, nowe trasy, ciągłe zmiany rozkładu jazdy spotykały i spotykają się z protestami i skargami mieszkańców. Obradująca w piątek Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej zapoznała się z kolejną. Tym razem na wycofanie kursów skarżą się mieszkańcy ulicy Królowej Jadwigi.

Przypomnijmy, że po społecznych protestach przywrócono kursowanie autobusów miejskich przez tą ulicę. Cóż z tego, bo po kolejnej zmianie rozkładu wycofano kilka kursów, między godziną 9.20 a 14.30. Mieszkańcy zwrócili się do Prezes ZKM o przywrócenie dotychczasowych kursów. O wszystkim powiadomili Prezydenta i radnych.

W swoim piśmie piszą m.in. „w naszej dzielnicy mieszka wielu seniorów, ludzi samotnych, często schorowanych i oczekujących zrozumienia i pomocy /…/ Tymczasem zmuszeni jesteśmy aby pieszo pokonywać drogę do lekarzy specjalistów, załatwiać różne sprawy a później wracać, dźwigając często ciężkie zakupy./…/ Jest to przykre, bardzo poniżające i oburzające”.

Całą sprawę próbował tłumaczyć pełnomocnik Prezydenta ds. komunikacji publicznej – Marek Śliwa. Niestety nie wypadło jego wystąpienie przekonywująco. Prezydent Grim zapoznał radnych i przedstawicielkę mieszkańców z pismem ZKM u, które, tuż przed posiedzeniem komisji dotarło do jego sekretariatu, z którego wynika, że od lutego dwa kursy przez ulicę Królowej Jadwigi zostaną przywrócone. Niestety, pod pismem nie widniał podpis pani Prezes, ani żadnego jej pracownika. To naszym zdaniem kolejny przejaw arogancji kierownictwa Zakładu i elementarny brak kultury.

Członkowie Komisji jednoznacznie stanęli po stronie mieszkańców. Czy jednak sprawa zakończy się po myśli mieszkańców? Czy ponownie potrzebne będą protesty, petycję i zbieranie podpisów?

czytano: 496 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-02-05 17:39:05

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • POZYCZKI ...

  Sie 12, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

  ost. tydzień
 • KUPIĘ ...

  Sie 11, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

  ost. tydzień
 • Schody Rintal ...

  Sie 7, 2018

  Skorzystaj z darmowych usług wiodącego ...

 • Skup Spółek ...

  Lip 20, 2018

  Skup Zadłużonych Spółek - Skup ...

 • Skup ...

  Lip 10, 2018

  Zarządzanie Kryzysowe to nasza specjalność od ...

 • Przewóz ...

  Lip 3, 2018

  Organizowanie transportu Aut/Maszyn ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Cze 21, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

 • POZYCZKI ...

  Cze 12, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

 • garaż ...

  Cze 5, 2018

  garaz blaszany 3 x5 za 1250 zł z dostawa i ...

 • POZYCZKI ...

  Maj 25, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna