Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Czy obietnice Prezydenta w sprawie nowych miejsc pracy znajdą pokrycie?

Strona główna » Aktualności » Czy obietnice Prezydenta w sprawie nowych miejsc pracy znajdą pokrycie?

Z inicjatywy Prezydenta Grima doszło dziś w Urzędzie Miasta do spotkania mieszkańców Zawiercia z przedstawicielami  AXA Stenman Polska, która zgodnie z szumnymi zapowiedziami ma na przełomie maja, czerwca zakończyć budowę nowej fabryki w Strefie Aktywności Gospodarczej i dać nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu.

Przybyli na spotkanie zainteresowani mogli na początku zapoznać się z działalnością firmy. Ten fragment w naszym odczuciu miał charakter  bardziej marketingowy i można było odnieść wrażenie, że przedstawiciele firmy z prokurentem Krzysztofem Urbankiem na czele chcieli zareklamować swoje produkty. Te produkty to przede wszystkim klamki, antaby i akcesoria, a także systemy przeciwpaniczne.

Oferta nowych miejsc pracy na dzień dzisiejszy jest dość uboga i bardzo enigmatyczna. W starej siedzibie firmy w Siewierzu potrzeba około 13 pracowników. Zarówno tam, jak i w nowej fabryce w Zawierciu potrzebni będą: odlewnicy, szlifierzy, frezerzy, magazynierzy, montażyści i pakowacze.

Niestety, zapytany przez nas Krzysztof Urbanek nie chciał określić ilu pracowników znajdzie pracę w nowym zakładzie. Wręcz zdziwiony był obecnością mediów i odmówił odpowiedzi na to pytanie. Prosił też o nienagrywanie swoich wypowiedzi. Nie chciał też powiedzieć ilu obcokrajowców zatrudnia jego firma, w tym Ukraińców. Okazuje się, że AXA w większości na początek zatrudnia pracowników za pomocą agencji pracy tymczasowej. Przypomnijmy, że na sesji budżetowej Rady Miejskiej Prezydent zapowiadał, że firmie tej znajdzie zatrudnienie w 2018 roku ok 50 osób.

Pytań nie było wiele. Obecnych interesował m.in. system pracy i zmianowość. Co prawda kadrowa firmy szeroko opowiadała o warunkach pracy, funduszu socjalnym, ubezpieczeniach itp., jednak jakoś nikogo to nie przekonało. Znalazło to potwierdzenie po spotkaniu, kiedy zapytaliśmy kilka osób o opinie., Niestety z zapytanych nikt nie był zainteresowany. Byli pracownicy Huty Szkła do, których przede wszystkim skierowana była oferta Prezydenta i firmy skonkludowali to krótko „ do obietnic jesteśmy już przyzwyczajeni, wymagania ogromne, a warunki słabe ”.

Potwierdzają to niestety opinie internałtów. Na kilkadziesiąt wpisów na temat firmy trudno było nam znaleźć, choć kilka pozytywnych.

 

czytano: 521 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2018-02-06 12:44:04

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Szczenieta dog ...

  Gru 13, 2018

  Zapraszamy Szczenieta po wybitnych ...

 • Skupujemy ...

  Gru 10, 2018

  Pośredniczymy w sprzedaży udziałów w ...

 • Meble Borys - ...

  Gru 3, 2018

  Zajmujemy się produkcją mebli NA KAŻDY WYMIAR ...

 • Kupie wojskowe ...

  Gru 3, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

 • Samochody do ...

  Gru 1, 2018

  Wynajem samochodów do ślubu z kierowcą, ...

 • ...

  Lis 30, 2018

  Restrukturyzacja w połączeniu z przejęciem ...

 • Zlecę remont ...

  Lis 30, 2018

  Zlece remont domu (od zaraz) w Zawierciu. 

 • Kupię Toyotę ...

  Paź 18, 2018

  Kupię Toyotę Avensis I i II Kupie toyota ...

 • kupię ...

  Paź 18, 2018

  kupię mercedesa Sprintera 208 210 212 213 216 ...

 • KUPIĘ ...

  Paź 15, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna