Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, na kogo oddałbyś (oddałabyś) swój głos?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Jakie inwestycje planuje Prezydent na zakończenie swojej kadencji?

Strona główna » Aktualności » Jakie inwestycje planuje Prezydent na zakończenie swojej kadencji?

Na styczniowych posiedzeniach komisji Rady Miejskiej radni mogli zapoznać się z listą inwestycji ramach RPO WSL na lata 2014-2020 dla gminy Zawiercie. Są to projekty wnioskowane i/realizowane w ramach konkursów w trybie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. 

Kwota środków jest imponująca, bo sięga ok 40 mln złotych. Zakładane dofinansowanie to kwota ok 30 mln złotych. Najwięcej środków pochłonie zakup taboru autobusowego na potrzeby transportu publicznego oraz budowa trzech zintegrowanych węzłów przesiadkowych wraz z infrastrukturą Bike&Ride oraz wdrożenie systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (DIP) w Zawierciu. To ponad 27 mln złotych. W pierwszym przypadku umowa została już z Urzędem Marszałkowskim podpisana, w drugim, trwa dopiero ocena formalna wniosku.

Kolejne inwestycje to rewitalizacja i modernizacja budynków osiedla TAZ. Przypomnijmy, że osiedle miało być rewitalizowane w całości. Okazało się, że skończy się na kilku budynkach. Wśród ośmiu realizowanych i planowanych inwestycji większość jest w trakcie oceny formalnej lub w przygotowaniu. Kiedy dojdą do skutku? Nie wiadomo. 

Oczywiście będą jeszcze inwestycje sportowe, które są "oczkiem w głowie" pana Prezydenta. Hala przy SP nr 4, remont basenu przy SP nr 1 oraz w dalszej perspektywie hala widowiskowo – sportowa na trzy tysiące widzów. W tym wypadku, jak podkreśla obecny włodarz Zawiercia, ma to być obiekt wielofunkcyjny dostępny dla wszystkich klubów i wszystkich mieszkańców. Nietrudno jednak odnieść wrażenia, że plany tej inwestycji można traktować jako ukłon w kierunku kibiców siatkówki i klubu Aluron Virtu. Wybudowanie takiej hali to koszt ok 30 mln zł. Czy miasto stać na nią, gdy już dziś nie domyka budżetu na bieżące wydatki?
 

czytano: 222 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2018-02-15 11:26:58

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • 299 586 KSH - ...

  Cze 15, 2018

  Nie likwiduj zadłużonej spółki - ...

  ost. tydzień
 • POZYCZKI ...

  Cze 12, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

 • Kupimy każdą ...

  Cze 10, 2018

  Kupimy każdą spółkę   tel: ...

 • Schody Rintal ...

  Cze 6, 2018

  Rintal Polska, wiodący producent schodów ...

 • garaż ...

  Cze 5, 2018

  garaz blaszany 3 x5 za 1250 zł z dostawa i ...

 • garaz blaszany

  Cze 5, 2018

  garaz blaszany 3x5-1250zl   dostawa ...

 • Oddłużanie ...

  Cze 1, 2018

  KANCELARIAPOMOCY.PL - Przejmujemy Spółki ...

 • POZYCZKI ...

  Maj 25, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

 • Zadłużona ...

  Maj 24, 2018

  Skuteczne Zarządzanie Kryzysem - Likwidacja ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Maj 2, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna