Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, na kogo oddałbyś (oddałabyś) swój głos?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Młodzi radni chcą szkoły muzycznej i :majówki w Zawierciu

Strona główna » Aktualności » Młodzi radni chcą szkoły muzycznej i :majówki w Zawierciu

Po raz drugi 21 marca obradowała Młodzieżowa Rada Miasta Zawiercie. Sesja przebiegała sprawnie, co nie zawsze można powiedzieć o sesjach jej dorosłego odpowiednika.

O tym, że młodzi radni na dobre zaistnieli w gminnej rzeczywistości świadczą pierwsze punkty porządku obrad. Najpierw za pomoc w organizacji biegu Tropem Wilczym w Zawierciu podziękował im Krzysztof Pałka, przewodniczący Stowarzyszenia Zawierciańska Inicjatywa Narodowa. Następnie Aneta Woś podziękowała za pomoc i współpracę podczas maratonu zumby dla Gabrysi Szczepary.
Lider projektu „Wieczory Młodych Talentów” - Jakub Kosoń podsumował pierwsze spotkanie i przedstawił dalsze założenia tego przedsięwzięcia.

W kolejnym punkcie Radni jednogłośnie wyrazili pozytywną opinię w sprawie petycji o utworzenie w Zawierciu Publicznej Szkoły Muzycznej.
Radny Miłosz Łągiewka podkreślał, że sprawa ta ma szczególne znaczenie dla zawierciańskiej młodzieży, która powinna mieć możliwość kształcenia się w takiej placówce i to właśnie w Zawierciu. - Apelujemy więc do władz miasta o utworzenie takiej placówki –młodzieżowy radny.

Złożone przez radnych interpelacje były różnorodne i świadczą o tym że nie obce są im problemy młodych ludzi w mieście. Zły stan szatni w SP 3, niedogodności komunikacyjne uczniów Szkoły podstawowej nr 1,propozycja koncertu disco polo podczas Dni Zawiercia, rozbudowa skateparku przy ulicy Wierzbowej, to niektóre z nich.
Kontrowersje wśród młodzieży wzbudza sprawa tegorocznej „majówki”. Dlaczego w tym roku ma trwać tylko jeden dzień i dlaczego organizowana będzie w Kromołowie – pytał Paweł Dziurski.

Zastępca Prezydenta, Teresa Mucha Popiel odpowiadając mu stwierdziła, że plany związane z Majówką nie są jeszcze przesądzone i zaprzeczyła jakoby ma ona trwać tylko jeden dzień. Trochę to dziwne bo dzień wcześniej podczas posiedzenia Komisji Kultury i Promocji Miasta przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Kultury jednoznacznie mówiła, że będzie to jeden dzień, a lokalizacja to Kromołów. Obecna na Komisji Mucha Popiel wtedy jakoś nie protestowała.
W sukurs Pani wiceprezydent przyszedł rzecznik Urzędu, Marcin Wojciechowski. Umiejscowienie majówki właśnie w tej dzielnicy Zawiercia to forma obchodów 825 rocznicy powstania Kromołowa.

czytano: 171 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-03-26 18:36:28

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Mechanik , ...

  Wrz 13, 2018

  Emtor Spółka z o.o. wyłączny ...

 • Schody Rintal: ...

  Wrz 7, 2018

  Rintal Polska, wiodący producent schodów ...

 • POZYCZKI ...

  Wrz 2, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

 • Zespół ...

  Sie 21, 2018

  Zespół muzyczny SELECT składa się ...

 • opiekunka

  Sie 21, 2018

  Szukam opiekunki do rocznego dziecka.Wymagane ...

 • POZYCZKI ...

  Sie 12, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

 • KUPIĘ ...

  Sie 11, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

 • Skup ...

  Lip 10, 2018

  Zarządzanie Kryzysowe to nasza specjalność od ...

 • Przewóz ...

  Lip 3, 2018

  Organizowanie transportu Aut/Maszyn ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Cze 21, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna