Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, na kogo oddałbyś (oddałabyś) swój głos?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Młodzi radni chcą szkoły muzycznej i :majówki w Zawierciu

Strona główna » Aktualności » Młodzi radni chcą szkoły muzycznej i :majówki w Zawierciu

Po raz drugi 21 marca obradowała Młodzieżowa Rada Miasta Zawiercie. Sesja przebiegała sprawnie, co nie zawsze można powiedzieć o sesjach jej dorosłego odpowiednika.

O tym, że młodzi radni na dobre zaistnieli w gminnej rzeczywistości świadczą pierwsze punkty porządku obrad. Najpierw za pomoc w organizacji biegu Tropem Wilczym w Zawierciu podziękował im Krzysztof Pałka, przewodniczący Stowarzyszenia Zawierciańska Inicjatywa Narodowa. Następnie Aneta Woś podziękowała za pomoc i współpracę podczas maratonu zumby dla Gabrysi Szczepary.
Lider projektu „Wieczory Młodych Talentów” - Jakub Kosoń podsumował pierwsze spotkanie i przedstawił dalsze założenia tego przedsięwzięcia.

W kolejnym punkcie Radni jednogłośnie wyrazili pozytywną opinię w sprawie petycji o utworzenie w Zawierciu Publicznej Szkoły Muzycznej.
Radny Miłosz Łągiewka podkreślał, że sprawa ta ma szczególne znaczenie dla zawierciańskiej młodzieży, która powinna mieć możliwość kształcenia się w takiej placówce i to właśnie w Zawierciu. - Apelujemy więc do władz miasta o utworzenie takiej placówki –młodzieżowy radny.

Złożone przez radnych interpelacje były różnorodne i świadczą o tym że nie obce są im problemy młodych ludzi w mieście. Zły stan szatni w SP 3, niedogodności komunikacyjne uczniów Szkoły podstawowej nr 1,propozycja koncertu disco polo podczas Dni Zawiercia, rozbudowa skateparku przy ulicy Wierzbowej, to niektóre z nich.
Kontrowersje wśród młodzieży wzbudza sprawa tegorocznej „majówki”. Dlaczego w tym roku ma trwać tylko jeden dzień i dlaczego organizowana będzie w Kromołowie – pytał Paweł Dziurski.

Zastępca Prezydenta, Teresa Mucha Popiel odpowiadając mu stwierdziła, że plany związane z Majówką nie są jeszcze przesądzone i zaprzeczyła jakoby ma ona trwać tylko jeden dzień. Trochę to dziwne bo dzień wcześniej podczas posiedzenia Komisji Kultury i Promocji Miasta przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Kultury jednoznacznie mówiła, że będzie to jeden dzień, a lokalizacja to Kromołów. Obecna na Komisji Mucha Popiel wtedy jakoś nie protestowała.
W sukurs Pani wiceprezydent przyszedł rzecznik Urzędu, Marcin Wojciechowski. Umiejscowienie majówki właśnie w tej dzielnicy Zawiercia to forma obchodów 825 rocznicy powstania Kromołowa.

czytano: 143 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-03-26 18:36:28

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Przewóz ...

  Lip 3, 2018

  Organizowanie transportu Aut/Maszyn ...

 • Kasjer w ...

  Cze 28, 2018

  PTI Sp. z o.o. to jedna z pięciu sieci ...

 • Kierowca kat.C ...

  Cze 25, 2018

  Firma budowlana zatrudni Kierowcę kat. C + HDS ...

 • Skup ...

  Cze 23, 2018

  Jeśli posiadasz zadłużoną spółkę, ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Cze 21, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

 • POZYCZKI ...

  Cze 12, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

 • garaż ...

  Cze 5, 2018

  garaz blaszany 3 x5 za 1250 zł z dostawa i ...

 • POZYCZKI ...

  Maj 25, 2018

  Zajmujemy sie pozabankowym finansowaniem dla ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Maj 2, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

 • KUPIE ...

  Maj 2, 2018

  kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna