Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Młodzi radni chcą szkoły muzycznej i :majówki w Zawierciu

Strona główna » Aktualności » Młodzi radni chcą szkoły muzycznej i :majówki w Zawierciu

Po raz drugi 21 marca obradowała Młodzieżowa Rada Miasta Zawiercie. Sesja przebiegała sprawnie, co nie zawsze można powiedzieć o sesjach jej dorosłego odpowiednika.

O tym, że młodzi radni na dobre zaistnieli w gminnej rzeczywistości świadczą pierwsze punkty porządku obrad. Najpierw za pomoc w organizacji biegu Tropem Wilczym w Zawierciu podziękował im Krzysztof Pałka, przewodniczący Stowarzyszenia Zawierciańska Inicjatywa Narodowa. Następnie Aneta Woś podziękowała za pomoc i współpracę podczas maratonu zumby dla Gabrysi Szczepary.
Lider projektu „Wieczory Młodych Talentów” - Jakub Kosoń podsumował pierwsze spotkanie i przedstawił dalsze założenia tego przedsięwzięcia.

W kolejnym punkcie Radni jednogłośnie wyrazili pozytywną opinię w sprawie petycji o utworzenie w Zawierciu Publicznej Szkoły Muzycznej.
Radny Miłosz Łągiewka podkreślał, że sprawa ta ma szczególne znaczenie dla zawierciańskiej młodzieży, która powinna mieć możliwość kształcenia się w takiej placówce i to właśnie w Zawierciu. - Apelujemy więc do władz miasta o utworzenie takiej placówki –młodzieżowy radny.

Złożone przez radnych interpelacje były różnorodne i świadczą o tym że nie obce są im problemy młodych ludzi w mieście. Zły stan szatni w SP 3, niedogodności komunikacyjne uczniów Szkoły podstawowej nr 1,propozycja koncertu disco polo podczas Dni Zawiercia, rozbudowa skateparku przy ulicy Wierzbowej, to niektóre z nich.
Kontrowersje wśród młodzieży wzbudza sprawa tegorocznej „majówki”. Dlaczego w tym roku ma trwać tylko jeden dzień i dlaczego organizowana będzie w Kromołowie – pytał Paweł Dziurski.

Zastępca Prezydenta, Teresa Mucha Popiel odpowiadając mu stwierdziła, że plany związane z Majówką nie są jeszcze przesądzone i zaprzeczyła jakoby ma ona trwać tylko jeden dzień. Trochę to dziwne bo dzień wcześniej podczas posiedzenia Komisji Kultury i Promocji Miasta przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Kultury jednoznacznie mówiła, że będzie to jeden dzień, a lokalizacja to Kromołów. Obecna na Komisji Mucha Popiel wtedy jakoś nie protestowała.
W sukurs Pani wiceprezydent przyszedł rzecznik Urzędu, Marcin Wojciechowski. Umiejscowienie majówki właśnie w tej dzielnicy Zawiercia to forma obchodów 825 rocznicy powstania Kromołowa.

czytano: 200 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-03-26 18:36:28

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Szczenieta dog ...

  Gru 13, 2018

  Zapraszamy Szczenieta po wybitnych ...

  ost. tydzień
 • Skupujemy ...

  Gru 10, 2018

  Pośredniczymy w sprzedaży udziałów w ...

  ost. tydzień
 • Działki nad ...

  Gru 7, 2018

  Piękne działki nad Jeziorem Solińskim. Do ...

 • Schody Rintal ...

  Gru 5, 2018

  Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW ...

 • Meble Borys - ...

  Gru 3, 2018

  Zajmujemy się produkcją mebli NA KAŻDY WYMIAR ...

 • Kupie wojskowe ...

  Gru 3, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

 • Samochody do ...

  Gru 1, 2018

  Wynajem samochodów do ślubu z kierowcą, ...

 • ...

  Lis 30, 2018

  Restrukturyzacja w połączeniu z przejęciem ...

 • Zlecę remont ...

  Lis 30, 2018

  Zlece remont domu (od zaraz) w Zawierciu. 

 • Przedszkole ...

  Lis 26, 2018

  Nabór dzieci w wieku od 2.5-6 lat do ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna