Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, na kogo oddałbyś (oddałabyś) swój głos?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Maciej Lasek w Zawierciu

Strona główna » Aktualności » Maciej Lasek w Zawierciu

Kilkadziesiąt osób przybyło do miejskiego Ośrodka Kultury Centrum w Zawierciu na kolejne spotkanie zorganizowane przez Klub Obywatelski. Tym razem gościem spotkania był dr Maciej Lasek, inżynier, specjalizujący się mechanice lotudoktor nauk technicznych, w latach 2012–2016 przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych utworzonej do zbadania katastrofy Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010.

 

Do Zawiercia nie dotarł anonsowany przez organizatorów poseł PO, Maciej Kierwiński. Była za to posłanka Anna Nemś pełniąca rolę gospodarza spotkania. Jego tematem była "Katastrofa Smoleńska - fakty i mity".

W swoim wystąpieniu dr Lasek posługując się wykresami i zdjęciami udowadniał fakty ustalone przez kierowaną przez niego komisję w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jego wykład był szczegółowy i przejrzysty. Wskazywał na wyjątkowy profesjonalizm wykładowcy Lasek nie wskazywał na winnych katastrofy. Wskazywał fakty dowodzące zaniedbań i zaniechań przy organizacji lotu, brak uprawnień załogi i wieloletnie zaniedbania w szkoleniu polskich pilotów w 36-tym Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego, odpowiedzialnym za loty krajowe i zagraniczne najważniejszych osób w państwie

Wskazywał też na błędy strony rosyjskiej, fatalny stan lotniska w Smoleńsku i kłamstwa Rosjan związane z całą katastrofą.

- Żadne dowody nie potwierdzają hipotezy, że doszło do eksplozji ładunku wybuchowego na pokładzie Tupolewa – dowodził Lasek - Tego wybuchu nikt nie słyszał. Rejestrator w kabinie nie zarejestrował fali uderzeniowej. Rejestrator głosu nie nagrał wybuchu.

Na potwierdzenie ustaleń swojej komisji w przekonywujący sposób posługiwał się nawet zdjęciami „podkomisji Maciarewicza”. Mówił też o szykanach i naciskach wobec osób wchodzących w skład jego komisji.

 

Podczas spotkania nie obyło się jednak bez emocji. Jedna z mieszkanek naszego miasta drążyła sprawę bezczeszczenia i nieposzanowanie zwłok ofiar katastrofy przez Rosjan.

Inni pytali dlaczego wrak Tupolewa do tej pory nie znalazł się w kraju. Maciej Lasek dementował – sprawa ciał, ich  identyfikacji i ekshumacji nie leżała nigdy w gestii komisji, to sprawa prokuratury. Sprawa wraku to brak dobrej woli ze strony rosyjskiej oraz efekt przepisów prawa międzynarodowego, które stanowi, że wrak pozostaje na terytorium kraju w którym doszło do wypadku lotniczego.

Odniósł się też do pytania, co do roli w katastrofie generała Błasika. – Komisja nigdy nie twierdziła, że w krwi generała stwierdzono ślady alkoholu. Nie było też takiego stwierdzenia w końcowym raporcie. To insynuacje Rosjan i domniemania mediów, które nagłośniły sprawę. Zwróciliśmy się do Rosjan o wyniki badań i dowody. Do tej pory nie ma na to odpowiedzi.

 

Obiektywnie należy stwierdzić, że spotkanie było bardzo ciekawe. W opinii większości uczestników „mity Maciarewicza” o katastrofie smoleńskiej zostały prze Laska obalone a tych, którzy w nie wierzą, i tak chyba się nie da przekonać.

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 55 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2018-04-18 10:34:37

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • o art. 299 586 ...

  Maj 17, 2018

  Nasza działalność to przede wszystkim ...

  ost. tydzień
 • Ochrona ...

  Maj 11, 2018

  Nasza działalność to przede ...

 • Promocja Maj ...

  Maj 7, 2018

  Rintal Polska, wiodący producent schodów ...

 • KUPIE WOJSKOWE ...

  Maj 2, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

 • KUPIE ...

  Maj 2, 2018

  kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do ...

 • KUPIE WSZYSTKO ...

  Maj 2, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

 • Transport i ...

  Kwi 27, 2018

  Organizowanie transportu Polska - UE / UE - ...

 • Piękna ...

  Kwi 27, 2018

  Do sprzedania działka numer 328 o powierzchni ...

 • Skup ...

  Kwi 23, 2018

  DEBERG LIMITED - Skup Zadłużonych ...

 • Kupie stare ...

  Kwi 22, 2018

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna