Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Referendum ciąg dalszy, krzyki i wzajemne ataki radnych

Strona główna » Aktualności » Referendum ciąg dalszy, krzyki i wzajemne ataki radnych

W czwartek 19 kwietnia w Sali sesyjnej Urzędu Miasta w Zawierciu doszło so spotkania kierownictwa Stowarzyszenia „Nie dla kopalni cynku i ołowiu” z radnymi. Temat to oczywiście referendum w sprawie budowy w Zawierciu kopalni rud cynku i ołowiu.

Niedawno pisaliśmy o „przepychankach” radnych w tej sprawie podczas posiedzenia Komisji Samorządu i Ładu Publicznego. Tym razem było jeszcze gorzej. Niektórym radnym puszczały nerwy. Były krzyki i oskarżenia i epitety.

Na początku Prezes Stowarzyszenia - Prezes zarządu – Marek Szeles przedstawił radnym stanowisko Stowarzyszenia w sprawie referendum.

- Uważamy, że na takie rozwiązanie w Zawierciu jest za wcześnie. Zawiercie jest na razie jedyną Gminą, w której państwo powiedzieliście, że takiej kopalni nie chcą Do czego takie referendum miałoby się odnieść. Do jakiego kryterium.Nie ma żadnych wniosków o zmiany planów zagospodarowania przestrzennego, nie ma żadnych starań firmy żeby to stworzyć w Zawierciu. Nasza propozycja jest nieco inna. Temat dotyczy nie tylko Zawiercia, ale czterech gmin powiatu zawierciańskiego. Chcemy zaproponować konsultacje społeczne. Konsultacje, które dotrą do wszystkich mieszkańców i poinformują o zagrożeniach płynących z budowy kopalni. To poddajemy pod państwa dyskusję.

No i dyskusja się zaczęła, choć momentami trudno ją tak nazwać. Obiektem frontalnego ataku stało się pięciu radnych, którzy weszli w skład pierwszego, oddolnego Komitetu Referendalnego. Prym wiodła tu radna Benc wspierana przez radną Mićkę.

- Można mieć tu wątpliwości co do intencji tego, niech Pan nie będzie hipokrytą  -atakowała  Benc radnego Wojtaszczyka.  Radna artykułowała swoje racje podniesionym głosem, przekrzykując i przerywając swoim oponentom. Wspomniani radni zostali oskarżeni o populizm i prowadzenie kampanii wyborczej. Wielokrotnie musiał interweniować Przewodniczący Rady – Paweł Kaziród, zmuszony niestety zaognioną sytuacją do robienia tego głosem podniesionym o kilka decybeli.

Obie strony licytowały się różnymi argumentami, ale żadna nie dała się przekonać. Widząc to Prezydent Grim zakończył tę „dyskusję” słowami – idę szukać 130 tysięcy.( przewidywany koszt referendum, przyp. Redakcji).

 

czytano: 273 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-04-20 11:14:23

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Szczenieta dog ...

  Gru 13, 2018

  Zapraszamy Szczenieta po wybitnych ...

 • Skupujemy ...

  Gru 10, 2018

  Pośredniczymy w sprzedaży udziałów w ...

 • Meble Borys - ...

  Gru 3, 2018

  Zajmujemy się produkcją mebli NA KAŻDY WYMIAR ...

 • Kupie wojskowe ...

  Gru 3, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

 • Samochody do ...

  Gru 1, 2018

  Wynajem samochodów do ślubu z kierowcą, ...

 • ...

  Lis 30, 2018

  Restrukturyzacja w połączeniu z przejęciem ...

 • Zlecę remont ...

  Lis 30, 2018

  Zlece remont domu (od zaraz) w Zawierciu. 

 • Kupię Toyotę ...

  Paź 18, 2018

  Kupię Toyotę Avensis I i II Kupie toyota ...

 • kupię ...

  Paź 18, 2018

  kupię mercedesa Sprintera 208 210 212 213 216 ...

 • KUPIĘ ...

  Paź 15, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna