Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Czy wywalczy ulgi na przejazdy dla posiadaczy karty dużej rodziny?

Strona główna » Aktualności » Czy wywalczy ulgi na przejazdy dla posiadaczy karty dużej rodziny?

Program „Karta Dużej Rodziny” funkcjonuje w Zawierciu już od kilku lat. Skierowany jest do rodzin wielodzietnych posiadających, co najmniej troje dzieci. Jego celem jest wspieranie dużych rodzin poprzez różnego rodzaju zniżki, zapewniając im m.in. możliwość korzystania z niezwykle bogatej oferty kulturalnej, sportowej czy rekreacyjnej.  Zniżki oferują zarówno instytucje miejskie, jak i prywatni przedsiębiorcy.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej o zniżki na przejazdy komunikacją miejską dla posiadaczy karty dużej rodziny zwróciła się w swojej interpelacji radna Edyta Grzebieluch.

- Rodziny wielodzietne borykają się z problemami finansowymi, wiec taka ulga byłaby dla nich jak najbardziej zasadna. Zachęcałoby to do korzystania z komunikacji miejskiej, a szczególnie w okresie wakacyjnym. Ulgą taką na dzień dzisiejszy objęte zostałoby około 311 rodzin. Myślę, że nie byłoby to jakaś wielka strata dla budżetu. Przesiadka z samochodu osobowego do autobusu komunikacji miejskiej jest jak najbardziej trafne. Mniej korków, mniej smogu – uzasadniała swoje stanowisko radna.

Czy jej apel spotka się ze zrozumieniem władz miejskich? Dowiemy się niebawem. Radna Grzebieluch poprosiła o odpowiedź na piśmie. Jak tylko wpłynie, nie omieszkamy poinformować Naszych Czytelników o losie tej trafnej i potrzebnej inicjatywie.

 

 

 

czytano: 383 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2018-04-26 17:54:26

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna