Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Referendalnego blamażu ciąg dalszy

Strona główna » Aktualności » Referendalnego blamażu ciąg dalszy

O referendum w sprawie lokalizacji i budowy w Zawierciu kopalni cynku i ołowiu było w naszym mieści ostatnio bardzo głośno. Do mieszkańców docierały sprzeczne informacje. W Radzie Miejskiej ścierały się dwie frakcje. Więcej w tym było politycznej hucpy i wyborczej przepychanki, niż racjonalnych działań.

W czwartek 14 czerwca odbyła się kolejna nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Zawiercia. Znów szybka, cicha na małej sali i w godzinach popołudniowych, by jak najmniej mieszkańców mogło się przyjrzeć naszym radnym w akcji.
W „akcji”| wzięło udział zaledwie 12 radnych przy stałej liczbie 23 członków Rady. Temat, referendum i jak tu wyjść z twarzą z tego wstydliwego tematu przed mieszkańcami i potencjalnymi wyborcami, a wybory tuż, tuż.

Przypomnijmy, że Wydział Nadzoru Prawnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach po przeprowadzeniu postępowania nadzorczego w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Rady Miejskiej Zawiercia z dnia 30 kwietnia 2018 roku w sprawie przeprowadzenia referendum i po odwołaniu władz miejskich Zawiercia uznał cytowaną uchwałę za nieważną. Tym samym referendum zapowiedziane na 17 czerwca nie odbędzie się, mimo, że poniesiono już koszty ok.12 tysięcy złotych. Nie mówiąc już o tym, że skutecznie zdezorientowano lokalną społeczność.

W trakcie króciutkiej sesji radni (:Paweł Kaziród, Grzegorz Kwiecień, Leopold Stawarz, Ewa Mićka, Ewa Paluchowska, Edyta Grzebieluch, Elżbieta Kornobis-Wieczorek, Damian Świderski, Paweł Radosz, Michał Myszkowski, Paweł Domagała, Wiesław Kulawiak) przyjęli jednogłośnie projekt uchwały w sprawie skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody śląskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Na obronę zawierciańskich radnych przemawia fakt, że jak już pisaliśmy z interpretacji Urzędu Wojewódzkiego wynika, że żadne referendum w naszym kraju nie mogłoby się odbyć, bo przecież żyjemy w czasach konkretnego stanu prawnego i w zasadzie wszystkie sprawy ludzkiej egzystencji są już przez prawo regulowane, przez co wynik referendum zmusiłby władzę do zmiany prawa lokalnego czy krajowego.
W uzasadnieniu uchwały wskazuje się na fakt, że w kilku miejscowościach Polski podobne referenda się odbyły i nikt nie kwestionował ich zasadności.
Reasumując wszystko nasuwają się proste pytania. Po co to wszystko? Po co to całe zamieszanie? Komu miało służyć? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii Drodzy Czytelnicy!

czytano: 319 razy

autor: Forum Express

data dodania: 2018-06-15 12:07:09

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Samochody do ...

  Gru 1, 2018

  Wynajem samochodów do ślubu z kierowcą, ...

 • Technik ...

  Mar 9, 2018

  Emtor Spółka z o.o. wyłączny ...

 • KUPIE LAWETE

  Mar 2, 2018

  Kupie lawete do worzenia samochodów lawete ...

 • Kupię ...

  Lis 18, 2015

  Kupię Mercedesa 124 W124 w124 190 W201 Skup ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna