Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Młodzi roztańczyli Zawiercie

Strona główna » Aktualności » Młodzi roztańczyli Zawiercie

W piątek 15 czerwca, przy fontannie na placu św. Jana Pawła II odbyło się kolejna impreza Młodzieżowej Rady Miasta. Tym razem młodzi radni postanowili roztańczyć nasze miasto. I to im się udało. Na „Roztańczone Zawiercie” przybyły tłumy mieszkańców i to w różnym wieku.

Głównym motywem spotkania był oczywiście taniec, i to w różnych odmianach. Była więc m.in. belgijka, zumba, konga. I tańce lednickie. Publiczność mogła podziwiać tancerzy ze Studia Tańca Ole! Ola!, Klubu Miłośników Tańców Swingowych Let's Rock, Zespołu Pieśni i Tańca Zawiercie oraz z Dziecięcego Zespołu "Małe Zawiercie".

Były też inne atrakcje: zajęcia plastyczne z pracownią TuArt, malowanie twarzy, malowanie kredą, balony. Nie zabrakło pokazów iluzjonisty Pawła Kwietnia, kawiarni pod chmurką - konkursów tanecznych i zabawy z Klubem Kibica Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Impreza była też okazją do zbiórki funduszy na rehabilitację Gabrysi Szczepary z Zawiercia..

Organizatorzy zapowiadają już kolejne swoje projekty. Prawdopodobnie już od lipca rozpoczną Plenerowe Wieczory Młodych Talentów z udziałem młodych zawierciańskich artystów. Będzie to kontynuacja Wieczorów Młodych Talentów, które odbywały się wcześniej w Galerii Muzealnej Leszka Dutki.

Wśród uczestników spontanicznie pląsających pod zawierciańską fontanną można było dostrzec radnych wyraźnie szykujących się do zbliżających wyborów, kandydatów na fotel prezydenta, oraz urzędującego gospodarza miasta Witolda Grima. Ten ostatni nie tańczył, chyba w myśl starego warszawskiego szlagieru „ferajna tańczy, ja nie tańczę”.

 

czytano: 336 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-06-21 09:31:48

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
  • Kupię ...

    Lis 18, 2015

    Kupię Mercedesa 124 W124 w124 190 W201 Skup ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna