Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Małe zainteresowanie spotkaniem z Ewą Kopacz

Strona główna » Aktualności » Małe zainteresowanie spotkaniem z Ewą Kopacz

W poniedziałek 18 czerwca Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu odbyło się spotkanie z byłą Premier Rządu RP – Ewą kopacz i Minister Edukacji Narodowej w Krystyną Szumilas. Nie spotkało się ono jednak z większym zainteresowaniem zawiercian. Wiele miejsc na sali świeciło pustkami. Wśród uczestników dominowali działacze i samorządowcy Platformy Obywatelskiej.

Gospodarzem spotkania była Poseł na Sejm RP, Anna Nemś, która jest inicjatorem spotkań z cyklu „Klub Obywatelski”. W swoim krótkim wystąpieniu podkreśliła ona przede wszystkim rolę kobiet w polityce.

 W dyskusji poruszono wiele problemów społecznych, mówiono o zaangażowaniu młodych w życie społeczne. Oczywiście nie obyło się beztotalnej krytyki rządów Prawa i Sprawiedliwości, ale to było do przewidzenia. Wspomniano też o zawierciańskim referendum w sprawie kopalni rud cynku i ołowiu i unieważnieniu przez Wojewodę śląskiego uchwały Rady Miasta w tej sprawie. Jak można było przewidzieć nikt nie wspomniał, że w tym referendalnym „blamażu” swój wielki udział mieli radni miejscy PO.

Reasumując z wszystkich dotychczasowych spotkań „klubu Obywatelskiego” to było najmniej liczne, a mieszkańcy, którzy woleli zostać w domach, wiele nie stracili.

 

 

czytano: 273 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-06-21 09:34:57

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Samochody do ...

  Gru 1, 2018

  Wynajem samochodów do ślubu z kierowcą, ...

 • Technik ...

  Mar 9, 2018

  Emtor Spółka z o.o. wyłączny ...

 • KUPIE LAWETE

  Mar 2, 2018

  Kupie lawete do worzenia samochodów lawete ...

 • Kupię ...

  Lis 18, 2015

  Kupię Mercedesa 124 W124 w124 190 W201 Skup ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna