Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Ścieżka zdrowia w Parku Miejskim

Strona główna » Aktualności » Ścieżka zdrowia w Parku Miejskim

W czwartek 21 czerwca w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza w Zawierciu uroczyście otworzono nową ścieżkę zdrowia. Jej pomysłodawcami była młodzież miejskich szkół podstawowych nr 11c i 5.

Całość przedsięwzięcia to pokłosie ogólnopolskiego programu „Młody obywatel” w którym młodzi zawiercianie stworzyli i wykonali projekt ścieżki zdrowia, udowadniając, że w Zawierciu można z powodzeniem i niskim nakładem finansowym realizować projekty społecznoś,ciowe.

Swój projekt uczniowie wspomnianych szkół mieli okazję niedawno zaprezentować na Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych w Warszawie, o czym już pisaliśmy na naszych łamach. Czwartkowa impreza to uwieńczenie kilkumiesięcznych wysiłków.

 Ścieżka zdrowia to wyodrębniona pętla w parku w pobliżu popularnej „Bocianówki” składająca się ze stanowisk, na których chętni mogą sprawdzić się w specjalnie przygotowanych i opisanych ćwiczeniach sportowych. Pierwszy pokazowe zajęcia z młodzieżą przeprowadził trener personalny – Dawid P{tak.

W uroczystości wziął udział Prezydent Zawiercia, Witold Grim,, który w towarzystwie dyrektorów SP 11 i SP 5 dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi.

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 440 razy

autor: ForumEEpress

data dodania: 2018-06-26 16:01:53

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
  • Kupię ...

    Lis 18, 2015

    Kupię Mercedesa 124 W124 w124 190 W201 Skup ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna