Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Nie wpuściła wizytatora diecezjalnego na teren szkoły

Strona główna » Aktualności » Nie wpuściła wizytatora diecezjalnego na teren szkoły

Na czerwcowym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Zawiercia, radni zajęli się sprawą skargi na dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4. Sprawę na ręce Przewodniczącego Rady skierowało do wyjaśnienia Kuratorium Oświaty w Katowicach, a dotyczącej odmowy wpuszczenia na teren szkoły diecezjalnego wizytatora nauki religii, dr Artura Dąbrowskiego. Autorem skargi jest Dyrektor Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Całe zajście miało miejsce 16 maja. W szkole pojawił się wspomniany wizytator celem przeprowadzenia obserwacji lekcji religii i dokonania oceny pracy zatrudnionych w placówce nauczycieli religii. Jak czytamy w skardze „ dyrektor szkoły Ewa Pietryka odmówiła wpuszczenia wizytatora na teren szkoły. Odmówiła również wskazania podstawy prawnej, która dawałaby jej kompetencje do blokowania wizytacji”.

Jak twierdzi skarżący wizytacja była wcześniej uzgodniona telefonicznie z sekretariatem szkoły oraz jej przebieg szczegółowo uzgodniony z wicedyrektorem placówki. O wizytacji powiadomieni byli również katecheci. Dyrektor „ nie poprosiła wówczas o okazanie dokumentu tożsamości, nie podjęła żadnej próby weryfikacji tożsamości wizytatora ani przysługujących mu uprawnień i nie nawiązała w tej sprawie kontaktu z kurią.

W odpowiedzi na pismo Kurii o uzasadnienie swojej decyzji dyrektor stwierdziła, że osoba przybyła do szkoły nie okazała się żadnym dowodem tożsamości i nie okazała również dokumentu stwierdzającego jaki organ i w jaki celu skierował ją do szkoły z podaniem podstawy prawnej do przeprowadzenia kontroli.

Sprawę reguluje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 roku w sprawie warunków i sposobu prowadzenia nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. Nie jest to, więc jakaś nowość i dyrektor z takim stażem powinien to wiedzieć. I to właśnie naruszenie tych przepisów zarzucają skarżący dyrektorce.

Mamy,. więc dwa odmienne stanowiska i tzw. słowo za słowo. Widać wyraźnie, że zabrakło tu odrobiny dobrej woli z każdej ze stron. Dostrzegli to także członkowie Komisji Rewizyjnej, którzy postanowili skierować wniosek do Prezydenta Miasta o szczegółowe wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, bo jak stwierdziła Przewodnicząca komisja Ewa Mićka to właśnie on jest pracodawcą Pani Dyrektor i jej pracowników.

Na epilog przyjdzie, więc nam jeszcze poczekać. Prawdopodobnie zajmie się nią Komisja Rewizyjna około 12 lipca na nadzwyczajnym posiedzeniu.

czytano: 523 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-07-05 22:24:10

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 1

 • olo data dodania: 2018-07-22 09:41:08

  BRAWO Pani Dyrektor - dość mieszania się kościoła , szkoła jest świecka a nie wyznaniowa .

Ogłoszenia
 • Kupie wojskowe ...

  Gru 3, 2018

  Polskie i Zagraniczne przedwojenne z ...

 • Samochody do ...

  Gru 1, 2018

  Wynajem samochodów do ślubu z kierowcą, ...

 • ...

  Lis 30, 2018

  Restrukturyzacja w połączeniu z przejęciem ...

 • Zlecę remont ...

  Lis 30, 2018

  Zlece remont domu (od zaraz) w Zawierciu. 

 • Kupię Toyotę ...

  Paź 18, 2018

  Kupię Toyotę Avensis I i II Kupie toyota ...

 • kupię ...

  Paź 18, 2018

  kupię mercedesa Sprintera 208 210 212 213 216 ...

 • KUPIĘ ...

  Paź 15, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

 • Przewóz ...

  Lip 3, 2018

  Organizowanie transportu Aut/Maszyn ...

 • Piękna ...

  Kwi 27, 2018

  Do sprzedania działka numer 328 o powierzchni ...

 • Technik ...

  Mar 9, 2018

  Emtor Spółka z o.o. wyłączny ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna