Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Gdyby wybory samorządowe odbyły się dzisiaj, na kogo oddałbyś (oddałabyś) swój głos?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Nie wpuściła wizytatora diecezjalnego na teren szkoły

Strona główna » Aktualności » Nie wpuściła wizytatora diecezjalnego na teren szkoły

Na czerwcowym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Zawiercia, radni zajęli się sprawą skargi na dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4. Sprawę na ręce Przewodniczącego Rady skierowało do wyjaśnienia Kuratorium Oświaty w Katowicach, a dotyczącej odmowy wpuszczenia na teren szkoły diecezjalnego wizytatora nauki religii, dr Artura Dąbrowskiego. Autorem skargi jest Dyrektor Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Całe zajście miało miejsce 16 maja. W szkole pojawił się wspomniany wizytator celem przeprowadzenia obserwacji lekcji religii i dokonania oceny pracy zatrudnionych w placówce nauczycieli religii. Jak czytamy w skardze „ dyrektor szkoły Ewa Pietryka odmówiła wpuszczenia wizytatora na teren szkoły. Odmówiła również wskazania podstawy prawnej, która dawałaby jej kompetencje do blokowania wizytacji”.

Jak twierdzi skarżący wizytacja była wcześniej uzgodniona telefonicznie z sekretariatem szkoły oraz jej przebieg szczegółowo uzgodniony z wicedyrektorem placówki. O wizytacji powiadomieni byli również katecheci. Dyrektor „ nie poprosiła wówczas o okazanie dokumentu tożsamości, nie podjęła żadnej próby weryfikacji tożsamości wizytatora ani przysługujących mu uprawnień i nie nawiązała w tej sprawie kontaktu z kurią.

W odpowiedzi na pismo Kurii o uzasadnienie swojej decyzji dyrektor stwierdziła, że osoba przybyła do szkoły nie okazała się żadnym dowodem tożsamości i nie okazała również dokumentu stwierdzającego jaki organ i w jaki celu skierował ją do szkoły z podaniem podstawy prawnej do przeprowadzenia kontroli.

Sprawę reguluje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 roku w sprawie warunków i sposobu prowadzenia nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. Nie jest to, więc jakaś nowość i dyrektor z takim stażem powinien to wiedzieć. I to właśnie naruszenie tych przepisów zarzucają skarżący dyrektorce.

Mamy,. więc dwa odmienne stanowiska i tzw. słowo za słowo. Widać wyraźnie, że zabrakło tu odrobiny dobrej woli z każdej ze stron. Dostrzegli to także członkowie Komisji Rewizyjnej, którzy postanowili skierować wniosek do Prezydenta Miasta o szczegółowe wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, bo jak stwierdziła Przewodnicząca komisja Ewa Mićka to właśnie on jest pracodawcą Pani Dyrektor i jej pracowników.

Na epilog przyjdzie, więc nam jeszcze poczekać. Prawdopodobnie zajmie się nią Komisja Rewizyjna około 12 lipca na nadzwyczajnym posiedzeniu.

czytano: 447 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-07-05 22:24:10

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 1

 • olo data dodania: 2018-07-22 09:41:08

  BRAWO Pani Dyrektor - dość mieszania się kościoła , szkoła jest świecka a nie wyznaniowa .

Ogłoszenia
 • POZYCZKI ...

  Paź 12, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

  ost. tydzień
 • Doradca Klienta

  Paź 5, 2018

  Media Expert to największa sieć ...

 • Skup ...

  Paź 4, 2018

  Optymalizujemy, Skupujemy Zadłużone ...

 • POZYCZKI ...

  Wrz 26, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

 • Skupię ...

  Wrz 25, 2018

  Skupiamy się na ochronie członków ...

 • POZYCZKI ...

  Wrz 2, 2018

  Oferujemy pozabankowe finansowanie dla kazdej ...

 • Zespół ...

  Sie 21, 2018

  Zespół muzyczny SELECT składa się ...

 • opiekunka

  Sie 21, 2018

  Szukam opiekunki do rocznego dziecka.Wymagane ...

 • KUPIĘ ...

  Sie 11, 2018

  Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, ...

 • Przewóz ...

  Lip 3, 2018

  Organizowanie transportu Aut/Maszyn ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna