Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Godzina „W” wybrzmiała w Zawierciu

Strona główna » Aktualności » Godzina „W” wybrzmiała w Zawierciu

Wczoraj obchodzono 74. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Z tej okazji od samego rana w w całym kraju trwały oficjalne obchody.  O 17:00, w Zawierciu zawyły syreny i rozbrzmiały dzwony Bazyliki Mniejszej.

Impreza niestety nie była zbyt imponująca.  Przybylo na nią około 100 osób. Organizatorami byli przedstawiciele zawierciańskiego ruchu narodowego. Kilka patriotycznych piosenek w wykonaniu zawierciańskich skautów i mało przekonywujące przemówienie prowadzącego spikera, sprawiły że z tego patriotycznego wydarzenia nie możemy być szczególnie dumni.

Kwiaty pod pomnikiem na placu Teodora Stosika złożyli: Prezydent Witold Grim, Prezes ARK, Krzysztof Peroń, radna RM, Edyta Grzebieluch, Prezes CIL, Paweł Abucki,radna powiatowa, Beata Chawuła i były zastępca Prezydenta, Łukasz Konarski.

Mimo wszystko cieszy fakt, że nieliczni mieszkańcy Zawiercia pamiętają o tym heroicznym zrywie młodych wspaniałych warszawiaków.

czytano: 526 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-08-02 08:34:50

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
 • Samochody do ...

  Gru 1, 2018

  Wynajem samochodów do ślubu z kierowcą, ...

 • Technik ...

  Mar 9, 2018

  Emtor Spółka z o.o. wyłączny ...

 • KUPIE LAWETE

  Mar 2, 2018

  Kupie lawete do worzenia samochodów lawete ...

 • Kupię ...

  Lis 18, 2015

  Kupię Mercedesa 124 W124 w124 190 W201 Skup ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna