Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Radna Edyta Grzebieluch w interesie swoich mieszkańców

Strona główna » Aktualności » Radna Edyta Grzebieluch w interesie swoich mieszkańców

Mimo, że kadencja Rady Miejskiej dobiegła końca radna Edyta Grzebieluch walczy do końca o interesy mieszkańców swojej dzielnicy i swoich wyborców. I robi to konsekwentnie od początku swojej kadencji, choć miejscy urzędnicy, co tu kryć, nie zawsze są jej przychylni.

Na prawdopodobnie, przedostatniej sesji Rady Miejskiej Zawiercia, która odbyła się 29 sierpnia radna interpelowała w sprawie zwiększenia ilości miejsc parkingowych przy ulicy Paderewskiego 45. Blok usytuowany jest przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5. Rodzice przyjeżdżający tam na zebrania akademie, po odbiór swoich dzieci skutecznie blokują parking, który ma naprawdę kilkanaście miejsc Niestety miejscowi mieszkańcy zmuszeni są szukać wolnych miejsc pod innymi blokami. Dodatkowo przed jedną z klatek feralnego bloku wkopano niedawno słupki, które zdaniem radnej są nie tylko uciążliwe dla mieszkańców, ale wręcz stanowią zagrożenie dla ruchu i bezpieczeństwa lokatorów.

Edyta Grzebieluch postuluje stworzenie ok40 nowych miejsc parkingowych przy torach kolejowych między szkołą a blokiem 45. Teren ten należy do miasta i takie rozwiązanie wydaje się rozsądne i możliwe do szybkiej realizacji.

Do końca tej kadencji zostało niewiele czasu i raczej należy wątpić, czy władze potraktują sprawę poważnie. Będziemy z uwagą śledzić losy tej interpelacji, na którą radna Grzebieluch ma otrzymać odpowiedź na piśmie.

 

czytano: 800 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-09-05 15:35:38

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
  • Kupię ...

    Lis 18, 2015

    Kupię Mercedesa 124 W124 w124 190 W201 Skup ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna