Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Zawiercie,79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Strona główna » Aktualności » Zawiercie,79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Nie 1 a 3 września odbyły się w Zawierciu uroczystości związane z 79. rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Jak tłumaczył to urzędujący Prezydent podyktowane było to umożliwieniem udziału w nich zawierciańskiej młodzieży.

 

Uroczystość przed Pomnikiem Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu nie odbiegała od standardu. Był hymn, rota, okolicznościowe przemówienie i modlitwa w intencji Tych, którzy i oddali życie za ojczyznę.  Honorową wartę przy pomniku pełnili członkowie Stowarzyszenia Jurajski Szwadron Kawalerii im. Jana III Sobieskiego oraz harcerze.
 

Odznaczenia, na wniosek Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, za wybitne zasługi dla Związku oraz za społeczną pracę na rzecz ochrony miejsc pamięci narodowej i środowisk kombatanckich otrzymali: Maciej Świderski, Jerzy Jędrusik i Damian Liszczyk.

 

Wiązanki kwiatów pod Pomnikiem złożyli przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, kombatanci, przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej, delegacje, szkół i organizacji społeczno – politycznych oraz duchowieństwo.

Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta pod kierunkiem Witolda Olchowskiego.

 

czytano: 585 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-09-05 16:21:31

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Ogłoszenia
  • Kupię ...

    Lis 18, 2015

    Kupię Mercedesa 124 W124 w124 190 W201 Skup ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna