Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Tłumy na Pikniku Jurajskim

Strona główna » Aktualności » Tłumy na Pikniku Jurajskim

Na placu przed sklepem Społem w Zawierciu przy ulicy Wierzbowej w niedzielne popołudnie 16 września odbył się kolejny Piknik Jurajski. Jego organizatorzy: Fundacja Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu, Agencja Pracy ARK, Społem Zawiercie i Stowarzyszenie Jurajskich Motocyklistów przygotowali niezliczoną ilość atrakcji. Nic, więc dziwnego, że na imprezie stawiły się setki mieszkańców naszego miasta.

 Jej cel to popularyzacja lokalnych produktów i propagowanie wiedzy na temat historii i tradycji Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

W programie były, więc m.in.: warsztaty rękodzielnictwa i pszczelarskie, gry i zabawy animacyjne dla najmłodszych, malowanie twarzy, dmuchane zamki, parada motocykli. Konkurs na najlepszą kanapkę, konkursy plastyczne i konkurs wiedzy o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Ten ostatni cieszył się największą popularnością wśród najmłodszych. Każda z poprawnych odpowiedzi natychmiast była nagradzana. W sumie do rąk uczestników konkursów trafiło ponad sto nagród. Wręczali je osobiście: Paweł Abucki – CIL, Krzysztof Peroń – ARK i  Ilona Kaczmarczyk – Społem Zawiercie.

Uczestnicy mogli też zdegustować swojskie jadło, bigos i zalewajkę specjalnie przygotowaną w kuchni polowej przez jurajskich motocyklistów. Był też miód i popcorn. Wszystkie te atrakcję były oczywiście nieodpłatne.

Na zakończenie zagrała popularna Kapela Jurajska.

Festyn organizowany jest przez Fundację Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Festyn jurajski”, dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach Wojewódzkiego Programu Aktywizacji Gospodarczej oraz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Beskidów i Jury Krakowsko – Częstochowskiej. 

czytano: 803 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-09-17 19:05:21

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna