Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Zawierciańscy pracownicy socjalni w Warszawie

Strona główna » Aktualności » Zawierciańscy pracownicy socjalni w Warszawie

W piątek 12 października w Warszawie, na skwerze Wolnego Słowa, przy siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej protestowali pracownicy socjalni z całej Polski. Wśród nich była 19 osobowa delegacja związkowa z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu.

Postulaty protestujących to godne wynagrodzenie, dialog z rządem, przejrzystej ścieżki awansu zawodowego powiązanej z płacą minimalną, dodatkowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 10 dni rocznie po przepracowaniu 3 lat w zawodzie pracownika socjalnego, asystenta rodziny i koordynatora pieczy zastępczej.

Ogólnopolski Protest Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej zorganizowała Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, i ze wstępnych szacunków wzięło w nim udział ponad dwa tysiące uczestników, co na liczącą 40 tys. pracowników i pracownic – branżę jest sporym sukcesem.

W imieniu zawierciańskiej delegacji do protestujących zwróciła się Elżbieta Cygnarowska.. „Jesteśmy tu z Wami, bo przychylamy się do wszystkich naszych wspólnych postulatów. Nie chcemy nic za darmo. Chcemy tylko dostać uczciwe wynagrodzenie i to, co powinniśmy mieć dawno, szacunek i godność.”.

Protest wspierają pracownicy w całym kraju. W zawierciańskim MOPSie jak sprawdziliśmy część pracowników wzięła urlopy na żądanie, a reszta przybyła do pracy w czarnych strojach.

czytano: 950 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-10-14 10:24:52

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna