Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Radny Chłosta ratuje sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej

Strona główna » Aktualności » Radny Chłosta ratuje sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej

Na dwa dni prze końcem kadencji 2014 – 2018 odbyła się w Urzędzie Miasta Zawiercie jeszcze jedna, znów nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Tym razem powodem do jej zwołania była rezygnacja Arkadiusza Ilskiego z funkcji skarbnika Gminy.

Sesja rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem. W pierwszym terminie na salę obrad dotarli: Wacław Gębarski, Mariusz Golenia, Edyta Grzebieluch, Paweł Kaziród, Edmund Kłósek, Elżbieta Kornobis-Wieczorek, Ewa Mićka, Ewa Paluchowska, Leopold Stawarz, Damian Świderski i Zbyszek Wojtaszczyk. Kiedy zdawało się, że sesja się nie odbędzie, na Sali pojawił się Jarosław Chłosta i Przewodniczący Paweł Kaziród mógł rozpocząć obrady.

W najważniejszym punkcie Arkadiusz Ilski umotywował swoją rezygnację.

- Informacje, które zostały mi przekazane od nowych władz jednoznacznie oznaczały, że nie będzie możliwości mojej współpracy z nowym prezydentem. Dlatego więc aby ułatwić nowemu prezydentowi rozpoczęcie działania, składam rezygnację.

Jednocześnie skarbnik zapewnił radnych, że finanse Gminy zostawia w dobrej kondycji i nie ma dla nich zagrożenia w czasie, gdy miasto nie będzie miało skarbnika.

Za jego odwołaniem głosowało 11 radnych, jeden głos był wstrzymujący.

Do głosu skarbnika dostosował się urzędujący jeszcze Prezydent Witold Grim. On też przekonywał radnych, że miasto pozostawia w dobrej kondycji finansowej posługując się liczbami z specjalnie przygotowanej do tego celu ulotki. Przekazał też radnym projekt nowego budżetu tłumacząc jednocześnie, że nie mógł go wcześniej przekazać nowemu Prezydentowi.

Największe kontrowersje wzbudził radny Chłosta, dzięki któremu tak naprawdę sesja mogła się odbyć.

- Ja bardzo nie lubię być straszony. Od Łukasza Konarskiego usłyszałem słowa “Jeśli pójdzie Pan na górę to Pan tego pożałuje” Sprawę dementuje Łukasz Konarski. W rozmowie telefonicznej powiedział redakcji – powiedziałem radnemu, że pójście na górę jest bez sensu.

Słowo przeciwko słowu. Z jednej strony Prezydent elekt, z drugiej ustępujący radny z zarzutami prokuratorskimi, co tu kryć, o mocno nadszarpniętej reputacji i wiarygodności.

Oliwy do ognia dolała jeszcze na koniec Ewa Paluchowska, która zapowiedziała wystąpienie na pierwszej sesji nowej Rady w sprawie tajemniczych hejtów pod jej adresem ze strony młodzieżowych radnych. Jakich? Tego radna nie zdradziła.

czytano: 1095 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2018-11-20 14:02:31

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna