Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Przedszkolaki zdalnie nauczani

Strona główna » Aktualności » Przedszkolaki zdalnie nauczani

Decyzją premiera wszystkie szkoły, przedszkola, żłobki i podobne instytucje zostały zamknięte do 14 kwietnia 2020 r. z powodu pojawienia się w Polsce koronawirusa. Jak w związku z tym wygląda realizacja podstawy programowej oraz sposób nauczania? O informację w tym względzie poprosiliśmy Dominikę Pierzgalską - pedagoga w Oddziale Przedszkolnym przy Szkoła Podstawowa nr 2 w Zawierciu.

- Kiedy pojawiła się informacja o zawieszeniu zajęć, cała nauka, zdobywanie wiedzy stanęło pod znakiem zapytania. Co więcej, po kilku dniach dowiedzieliśmy się, że przerwa w uczęszczaniu dzieci do placówek będzie znacznie dłuższa niż zakładano na początku. W związku z tym wychowawczynie z naszego przedszkola rozpoczęły zdalną pracę z domu. Dla naszych wychowanków są przygotowywane ciekawe zajęcia na każdy dzień. Pamiętamy przy tym, aby nie omijać zagadnień zawartych w podstawie programowej. Dzieci otrzymują różne zadania do wykonania. Są wśród nich np.: nauka wierszyka, piosenki, a także wykonanie kart pracy na zadany temat.

W odpowiedzi zwrotnej rodzice przekazują zdjęcia wykonanych przez dzieci zadań oraz prac plastycznych. Na stronach są udostępnianie również propozycje zabaw z dziećmi, ponieważ jak wszystkim doskonale wiadomo, nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna. Dzieci otrzymują także informacje o naukowych programach telewizyjnych, które warto obejrzeć z rodzicami w domu. Wychowawczynie są w stałym kontakcie z rodzicami, zawsze służą radą, pomocą.

Wszyscy jesteśmy w trudnej, nietypowej sytuacji, która mamy nadzieję, że szybko minie. Mimo tego, my, wychowawczynie, cieszymy się, że możemy cały czas wspierać rozwój naszych wychowanków. Dziękujemy rodzicom za ich trud i pracę, jaką wykonują codziennie ze swoimi dziećmi. Widok wysyłanych przez rodziców prac daje nam satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Jesteśmy dumne z „naszych” dzieci, nie możemy doczekać się powrotu do przedszkola i pracy z nimi.

Z dziećmi "zdalnie" pracują wychowawczynie z grupy Motylków (3 latki), Pszczółek (4 latki), Biedronek (5 latki), Sówek (6 latki).

czytano: 349 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2020-04-14 11:52:53

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna