Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Komornicy w czasie pandemii

Strona główna » Aktualności » Komornicy w czasie pandemii

W związku z rozszerzającą się pandemią koronawirusa w naszym kraju. komornicy wstrzymali lub znacznie ograniczyli czynności egzekucyjne poza kancelariami.

W zarządzeniu Krajowej Rady Komorniczej chodzi o przeprowadzane przez komorników licytacje nieruchomości i ruchomości, eksmisje, wydanie nieruchomości i komornicze doręczenia pozwów. Ponadto Rada zaapelowała do wierzycieli, będących dysponentami postępowań egzekucyjnych o wstrzymanie się w czasie epidemii ze składaniem komornikom wniosków o wszczęcie i prowadzenie egzekucji przeciwko szpitalom czy innym zakładom opieki zdrowotnej.

 „W tym trudnym okresie powinniśmy skupić się na zapewnieniu pracownikom służby zdrowia poczucia bezpieczeństwa i swobodnego działania. Do wszystkich z nas docierają sygnały, że w szpitalach brakuje sprzętu, a chorych przybywa w zastraszającym tempie. Jako komornicy szanujemy prawa wierzycieli, mamy jednak nadzieję, że Wasza decyzja o wstrzymaniu działań przeciwko szpitalom ułatwi ich dyrektorom podejmowanie decyzji niezbędnych do ratowania życia i zdrowia obywateli” – czytamy m.in. w apelu.

Większość kancelarii komorniczych przeszła w tryb obsługi zdalnej. Kancelarie nie przestają pracować. O ile to możliwe, większość spraw można załatwić mailowo lub telefonicznie. Komornicy i pracownicy kancelarii, po zweryfikowaniu tożsamości osoby, mogą udzielić także szeregu informacji.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy Izby Komorniczej w Katowicach – Piotr Sikorski, odwołano wiele licytacji nieruchomości i ruchomości, nie odbędzie się też szereg eksmisji.

- Powyższa decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa sanitarnego ciążącymi na pracodawcy oraz koniecznością ochrony obywateli przed możliwością rozprzestrzenia epidemii albowiem zdrowie ludzkie ma najwyższą wartość – podkreśla Piotr Sikorski.

Komornicy i Asesorzy z Izby Komorniczej w Katowicach czynnie włączyli się do akcji pomocy dla śląskich placówek służby zdrowia walczących z koronawirusem I

- Placówki służby zdrowia, na których spoczywa walka z epidemią COVID-19 wymagają ogromnego wsparcia –mówi Piotr Sikorski. Podobnie jak inne podmioty, chcemy pomóc. Stąd postanowiliśmy zainicjować zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

Zebrane środki w kwocie prawie 40 tys. złotych przekazano do dwóch szpitali: Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. N.M.P. w Częstochowie.

Szpitale otrzymały po połowie zebranych przez Nas środków w celu samodzielnego zakupu niezbędnego sprzętu i materiałów m. in. w postaci kombinezonów ochronnych, maseczek, fartuchów, rękawic oraz innego sprzętu według uznania ww. podmiotów kończy rzecznik Izby Komorniczej w Katowicach.

 

czytano: 315 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2020-04-22 12:10:02

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna