Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Wystartowali zawierciańscy fryzjerzy

Strona główna » Aktualności » Wystartowali zawierciańscy fryzjerzy

Po dwóch miesiącach mieszkańcy Zawiercia mogą wreszcie. legalnie pójść do fryzjera. Jakie zmiany czekają ich , sprawdziliśmy w salonie Usług Fryzjerskich Państwa Słomczewskich, trzypokoleniowej rodziny mistrzów fryzjerskich.

- Pandemia dała nam trochę w kość. Dwumiesięczna przerwa sprawiła, że moi pracownicy zaczęli oglądać światełko w lodówce. Staraliśmy się im pomagać wypłacając zaliczki. Niestety, dlatego, że zatrudniamy 13 pracowników pomoc z tarczy antykryzysowej objęła nas w ograniczony sposób. Zresztą tych środków jeszcze nie ma. Gmina też nie ma dla nas żadnych propozycji pomocy. Dlatego tak bardzo się cieszymy, że wreszcie możemy wrócić do normalnej pracy- mówi przedstawiciel firmy Jacek Słomczewski.- Ta, niby normalna praca nie przypomina tego, co robiliśmy przed pandemią..

- Zgodnie z nowymi wytycznymi, od poniedziałku 18 maja obsługujemy wyłącznie pojedynczych klientów, zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie. Paradoks polega na tym, że klient, który bezpośrednio przychodzi do salonu, mimo wszystko musi zadzwonić, robi to, więc sprzed naszego lokalu. Obecnie czekam na zapisanych klientów przed salonem i osobiście rozprowadzam po wolnych stanowiskach, między którymi zachowane są przepisowe odległości. Nasi pracownicy zaopatrzeni są we wszystkie wymagane środki ochrony. Dla klientów mamy przygotowane maseczki. .Kiedy zakończymy pracę przy konkretnej osobie dezynfekujemy narzędzia oraz fotel. Wtedy może wejść kolejna osoba – mówi Jacek Słomczewski.

Dwa miesiące bez fryzjera sprawiło, że klientów nie brakuje. Salon przy ulicy Sikorskiego tylko w poniedziałek przyjął około 60 klientów.

- W naszej branży trzeba być przygotowanym na przestoje – kontynuuje Jacek Słomczewski – Nam dzięki wieloletniemu doświadczeniu udało się przetrwać. Od przyszłego tygodnia będziemy szukać i środków pomocowych, ulg itp. Patrzymy w przyszłość optymistycznie i czekamy na powrót prawdziwej „normalności”.

czytano: 267 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2020-05-22 15:07:47

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna