Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

W tej chwili nie ma żadnych ankiet w serwisie.

archiwum ankiet
Ciekawostki
  • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
  • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
  • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Bądź kimś. Technikum daje więcej

Strona główna » Aktualności » Bądź kimś. Technikum daje więcej

Pod takim hasłem CMC Poland z Zawiercia prowadzi kampanię promującą kształcenie zawodowe. To już druga odsłona tej akcji. W zeszłym roku odbyła się ona pod hasłem „Zawód na propsie. Technikum daje więcej”.  W ramach kampanii stworzona została strona internetowa www.zawodnapropsie.pl oraz fanpage na Facebook-u (link), gdzie każdy zainteresowany może znaleźć wszystkie istotne informacje, by podjąć decyzję o kontynuowaniu kształcenia po szkole podstawowej właśnie w technikum.

 

CMC Poland to największy pracodawca w rejonie zawierciańskim, który jest zainteresowany kształceniem młodych techników. W ciągu najbliższych 10 lat firma będzie potrzebowała niemal tysiąc nowych pracowników.

- Połowa tych nowych miejsc pracy – mówi Jerzy Kozicz prezes zarządu CMC Poland – wynika z luki pokoleniowej. To 500 osób, które w ciągu najbliższych 10 lat odejdzie na emeryturę. Mamy zdefiniowane, jakich pracowników potrzebujemy na ich miejsce. W większości są to pracownicy techniczni. Następne 300 miejsc pracy związanych jest z nową inwestycją. Przewidujemy też dalszy rozwój. Osoby do pracy chcemy znaleźć głównie w Zawierciu i okolicach. W 80% potrzebujemy ludzi ze średnim wykształceniem technicznym, a nie po studiach. Dlatego włączamy się i będziemy się włączać w tworzenie klas patronackich.

Pierwsi uczniowie klasy patronackiej o kierunku technik – mechanik w zeszłym rokuukończyli naukę w Zespole Szkół im. J.Bema w Zawierciu. Dziewięcioro z nich podjęło pracę w CMC Poland. To oni są ambasadorami tegorocznej kampanii „Bądź kimś. Technikum daje więcej”. I to właśnie oni informują swoich młodszych kolegów o zaletach kształcenia w technikum.

- W klasie patronackiej CMC w technikum dostawałam stypendium od drugiej klasy - mówi Anita Zawierucha, obecnie ślusarz - laborant na oddziale Nadzoru Jakości w CMC Poland - Fajnie ucząc się mieć własne pieniądze na przykład na paliwo, wyjście do knajpy. A teraz moje zarobki są nawet więcej niż dobre. Po kilku miesiącach od rozpoczęcia pracy kupiłam sobie samochód.

W zeszłym roku w ramach kampanii przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu wykonany został wielki mural promujący kształcenie zawodowe, a po ulicach Zawiercia i okolicznych miejscowości jeździ autobus komunikacji miejskiej obrandowany symbolami i hasłami tegorocznej akcji.

Od lat współpracujemy z wybranymi szkołami technicznymi w powiecie zawierciańskim - mówi Barbara Kaleta, Dyrektor Personalny w CMC Poland - mając pewność, że przy nauce zawodu najlepszym rozwiązaniem jest kształcenie dualne. To połączenie edukacji z praktycznym poznawaniem danej profesji. Zajęcia teoretyczne odbywają się w szkole, podczas gdy zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe są realizowane na terenie naszej firmy. Pozwala to na lepszy start na rynku pracy i daje realną szansę, na znalezienie dobrze płatnej pracy zaraz po ukończeniu technikum.

W bieżącym roku CMC Poland zamierza zatrudnić kolejnych – tegorocznych absolwentów kierunku technik mechanik, którzy zakończyli naukę w klasie patronackiej w Zespole Szkół im. J.Bema w Zawierciu. W kolejnych latach naukę będą również kończyć uczniowie klas patronackich o innych profilach zawodowych: mechatronicy z Zespołu szkół im. Staszica w Zawierciu, technicy transportu kolejowego oraz technicy elektroenergetycy transportu szynowego z Zespołu szkół im. Gostkowskiego w Łazach, których również CMC zamierza sukcesywnie zatrudniać.

W roku szkolnym 2020/2021 CMC Poland we współpracy z Zespołem Szkół im. Staszica w Zawierciu planuje otworzyć klasę patronacką o nowym profilu kształcenia: Technik przemysłu metalurgicznego, aby zapewnić sobie pracowników na podstawowych wydziałach produkcyjnych: Elektrostalowni i Walcowniach. Zachęcamy młodzież do zapisów na ten kierunek kształcenia! CMC Poland oferuje dla uczniów tego kierunku stypendia już od drugiego semestru pierwszej klasy.

Lokalne szkoły z jakimi współpracuje CMC Poland Sp. z o.o. i klasy patronackie:

  • ZS im. J. Bema w Zawierciu – Technik Mechanik
  • ZS im. S. Staszica w Zawierciu – Technik Mechatronik; Technik przemysłu Metalurgicznego (klasa planowana od 2020/21)
  • ZS im. R. Gostkowskiego w Łazach – Technik Transportu Kolejowego; Technik Elektroenergetyk Transportu Szynowego

 

czytano: 228 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2020-07-17 10:25:09

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 0

Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna