Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ITCOMP - internet, telewizja, telefon
Ankieta

Czy uważasz, że wydawanie setek tysięcy złotych z kasy miasta na Tour Pologne jest zasadne?

archiwum ankiet
Ciekawostki
 • W 1669 r. Kromołów - najstarszą dzielnicę Zawiercia w drodze na swoją koronację odwiedził król Polski Michał Korybut Wiśniowieckiwięcej
 • Pierwsza wzmianka o jednej z obecnych dzielnic Zawiercia pochodzi z 1220, z dokumentu biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża w którym jako osobna wieś wymieniona jest w staropolskiej formie Zirkowycze obecna dzielnica Żerkowicewięcej
 • Klub Sportowy Warta Zawiercie powstał w 1921 roku. W latach 1930 oraz 1932 Warta uczestniczyła w barażach o I ligę. Obydwa mecze zakończyły się jednak porażką.więcej

Z Markiem Koziełem o siatkówce

Strona główna » Aktualności » Z Markiem Koziełem o siatkówce

Wszyscy kibice MKS-u Warty Zawiercie pamiętają go z dobrej gry i z siatkarskiego stroju. Pewnie teraz ciężko im się przestawić gdy widzą go w garniturze, w swoim gabinecie w Urzędzie Miejskim. Jest to osoba która pokazuje, że sportowiec po zakończeniu kariery może robić coś innego i być w tym dobry. Oto nasza rozmowa z Wiceprezydentem Zawiercia - Markiem Koziełem.

 

- Jak zaczęła się Pańska przygoda z siatkówką?
- Zacząłem grać w siódmej klasie szkoły podstawowej, mając 13 lat.
- Dlaczego Pan pokochał ten sport?
- W tamtych czasach graliśmy we wszystko. Moim wychowawcą był pan Witold Grimm. Siatkówka dlatego, że był klub MKS Warta Zawiercie. Tam moim trenerem był Paweł Kozłowski. Zaczęliśmy uprawiać ten sport pół-profesjonalnie (treningi odbywały się cztery razy w tygodniu oraz mecze). Dzięki ciężkiej pracy osiągnęliśmy sukcesy m.in. Mistrzostwo województwa, 5 miejsce w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży. Wtedy też dostałem powołanie do reprezentacji Polski juniorów w której uczestniczyłem w przygotowaniach przez dwa sezony.
- Skoro powołanie to czy był debiut w barwach narodowych ?
Tak, podczas turnieju w Bułgarii w Sofii zaliczyłem debiut w zespole narodowym.
- Co stało się z MKS Wartą Zawiercie. Jaka była przyczyna jej „upadku”?
- Klub MKS Warta sekcja piłki siatkowej przekształciła się w CTH Warta Zawiercie. Tam głównymi sponsorami były właśnie CTH oraz Przędzalnia Bawełny „Przyjaźń”. Trudności przędzalni spowodowały wycofanie się ze sponsorowania klubu.
- Czy cieszy się Pan z reaktywacji męskiej sekcji siatkówki w naszym mieście?
- Bardzo się cieszę. Chciałbym aby nie tylko reaktywowała się sekcja seniorów, lecz także sekcje młodzieżowe, począwszy od młodzików do juniorów.
- Jaki jest pański największy sportowy sukces?
- Największym sukcesem dla mnie jak i każdego sportowca są występy w zespole narodowym. Każdy mecz z „orzełkiem na piersi” był takowym sukcesem oraz nagrodą za ciężką pracę na treningach.
- Podobno na hali przy ulicy Moniuszki jest pański rekord tzw. „gwoździa”. Kiedy i jak to się stało?
- Pamiętam, że lepszy był Adam Kurek (śmiech), tata Bartosza. Owszem zdarzało się, że moje ataki odbijały się od parkietu uderzając w sufit, lecz w tamtych czasach było to łatwiejsze ponieważ piłki były mocniej napompowane.
- Czego oczekuje pan od „dzisiejszej” Warty?
- Myślę, że istnienia sekcji seniorskiej na poziomie III ligi, ale przede wszystkim prowadzenia i szkolenia zespołów młodzieżowych.
- Jako były zawodnik  czy uważa pan, że siatkówka w Zawierciu ma podstawy na to aby zespół brał udział w rozgrywkach na poziomie I, II ligi. Czy może zagości w tzw. „elicie” jak nazywa się PlusLigę (ekstraklasa siatkarzy)?
- Teraz jest taka sytuacja finansowa w Polsce, że o poziomie rozgrywek decydują możliwości finansowe sponsorów. Nie jest to zależne od miasta, które nie może pomagać finansowo klubowi do tego stopnia. Możemy pomagać Warcie tak jak innym klubom tzn. zagwarantować bezpłatne korzystanie z obiektów sportowych, a także dofinansowywać pewne elementy działalności ( przejazdy na mecze ligowe, opłaty startowe).
- Z wielu stron można usłyszeć, że miastu była potrzebna siatkówka, co pan o tym sądzi?
- Także słyszałem takie głosy. Sam również tak uważam, ponieważ tak jak powiedziałem na wstępie życzę klubowi prężnego rozwoju oraz wielu sportowych sukcesów. Aby KS Warta Aluron Zawiercie nawiązała do pięknej przeszłości MKS-u Warty Zawiercie.

Od redakcji:

 Wielu siatkarzy po „zawieszeniu butów na kołku” z dobrym skutkiem realizuje się w karierze trenerskiej. Lecz Marek Kozieł tak jak Paweł Papke czy też słynny Jan Tomaszewski próbują swoich sił w polityce. Trzymajmy kciuki aby w tym co teraz robi był tak samo dobry lub lepszy niż na siatkarskim parkiecie.
 

rozmawiał Paweł Jędruszek

Foto: www.zawiercie.eu

czytano: 2883 razy

autor: zawiercie24.info

data dodania: 2012-01-19 13:00:10

Wasze komentarze

dodaj komentarz
wszystkich komentarzy: 3

 • kibic 2 data dodania: 2012-01-25 13:28:53

  Pamiętam Go z czasów CTH, grał super. Teraz robi karierę polityczną i jako "wuefista" ma szanse. Szkoda tylko,że sympatyzuje z kibolami Ruchu....

 • kibic data dodania: 2012-01-24 09:13:26

  Przyznam, że wolałem go jako czynnego sportowca.

 • Gość data dodania: 2012-01-20 13:37:09

  Miejmy nadzieję, że Pan Kozieł nie będzie musiał tyle trenować "sprawowania urzędu" co trenował siatkówki, aby dojść do "mistrzowskiej" formy...

Ogłoszenia
 • Samochody do ...

  Gru 1, 2018

  Wynajem samochodów do ślubu z kierowcą, ...

 • Technik ...

  Mar 9, 2018

  Emtor Spółka z o.o. wyłączny ...

 • KUPIE LAWETE

  Mar 2, 2018

  Kupie lawete do worzenia samochodów lawete ...

 • Kupię ...

  Lis 18, 2015

  Kupię Mercedesa 124 W124 w124 190 W201 Skup ...

zobacz wszystkie dodaj nowe
Linki

Jurajski Portal Informacyjny
ul. Szymanskiego 20/21, 42 - 400 Zawiercie

tel.: 797 451 414
e-mail: kontakt@zawiercie24.info

Zawiercie Jurajski Portal Informacyjny. informacje, aktualnościi, sport, turystyka, kultura, gospodarka. Skuteczna reklama, bezpłatne ogłoszenia drobne. Ciekawe zdjęcia i filmy.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna